Сьогодні, 28 листопада, у Міському палаці дітей та юнацтва у Чернівцях відкрили оновлений простір. В одній зоні займаються вивченням української та англійської мов, історії України, а в іншій – надають психологічну підтримку дітям, у тому числі ВПО.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Це заклад позашкільної освіти, у якому функціонує багато гуртків різного плану: діти танцюють, співають, шиють тощо. До того ж є напрямки гуманітарного спрямування української мови, історії України.
"У нас, на жаль, не було таких умови, які маємо зараз. У цих двох приміщеннях зробили ремонт, закупили необхідне обладнання. Починаючи від меблів техніки, закінчуючи канцтоварами, нитками, фетром – усім, що є на полицях", – директорка Міського палацу дітей та юнацтва Лариса Фіголь.
У просторі відкрили два напрямки: інтерактивна кімната, для вивчення української та англійської мов, й історії України. Зокрема, на ці заняття беруть старших дітей, адже їм проводять посилену підготовку до НМТ. Адже у зв’язку з повномасштабною війною, дистанційним навчанням та знеструмленням, у школярів можуть бути прогалини у знаннях, це дає можливість надолужити втрачене.
Інший напрямок – "Глендінг – моя суперсила", який допомагає адаптуватися дітям, зокрема ВПО у Буковинську громаду.
"Ми вже провели декілька занять з глендінгу, далі будемо продовжувати та розвивати його. У нас з’явилася канцелярія та техніка, навіть, екофлоу, це дає можливість для кращої роботи", – зазначає директорка.
Раніше в закладі були куточки психологічного спрямування, школа лідерів. Цьогоріч також відкрили лідерство для п’ятих та сьомих класів, артпростір для початкової школи.
Навчальні групи мають містити по п’ятнадцять дітей. Зараз з гледінгу є одна група, зі школи лідерів – два. Водночас простір планує розширюватися та набирати більше відвідувачів.
"Відвідати наш можуть дітки ВПО та чернівчани. Заняття у малечі, яка приїхала, відбувається разом із нашими буковинськими, аби їм було легше адаптуватися", – говорить пані Лариса.
Ремонт цих двох кімнат здійснено за кошти бюджету Чернівецької громади. Оснащено кімнати завдяки БФ "Рокада".
12-річна чернівчанка Богдана розповідає, що вивчає глендінг вже три місяці, у неї стало більше друзів та почала відчувати себе щасливою.
"Я займаюся гледінгом, мені дуже подобається дарувати позитив іншим людям, це робить мене щасливою. Можна підтримувати, говорити компліменти, допомагати людям, навіть коли вони не просять допомоги. Можна просто посидіти поряд з іншим, це допоможе їм відчути підтримку, а також не потрібно забувати про обійми", – каже Богдана.
Андрій з Ізюма розповідає, що заняття відбуваються по-різному, можуть вчити, як саме потрібно підтримати людину, чим можна допомогти та що можна зробити.
"Я тут уперше, у мене ще занять не було з глендінгу, проте почав практикувати це раніше, просто не знав, як це називається. Сьогодні, наприклад, підтримував свого друга, адже той отримав погану оцінку в школі та засмутився. Я планую надалі цим займатися, адже для мене важливо підтримувати та допомагати іншим", – ділиться Андрій.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Сьогодні, 17:11
0
280