
Сьогодні, 23 липня, у Чернівцях відкрили оновлену гімназію №20, якій понад сто років, після капітального ремонту. Проєкт ремонту стартував у квітні минулого року, а його вартість становить понад 42 млн гривень.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua.
Від початку проєкту були виконані заходи з енергозбереження: проведено загальнобудівельні роботи, утеплено фасади, замінено вікна й двері, оновлено систему опалення, вентиляцію й дах.
Крім того, проклали нові пішохідні доріжки, встановили сучасний дитячий майданчик, перенесли електромережу під землю та змонтували нове вуличне освітлення.
За словами міського голови Чернівців Романа Клічука, капремонт обійшовся в 35 мільйонів гривень, які надало фінансуванням Європейський інвестиційний банк. Ще 7 мільйонів гривень виділили з міського бюджету.
"Такою була умова – проєкт мав співфінансуватися місцевою владою. Що ж до благоустрою, то школа справді мала непривабливий вигляд. Спортивний майданчик був у жахливому стані, тож міська рада додатково виділила 10 мільйонів гривень на благоустрій", – пояснив мер.



Фінансовими партнерами стали Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН).
Заступниця міністра фінансів Ольга Зикова зауважила, що співпраця з Чернівцями триває вже давно, однак з початком повномасштабної війни її формат змінився, адже кожна європейська інституція має свою бюрократичну специфіку.
"Європейський інвестиційний банк розглядає проєкти не з точки зору вигоди для себе, а відповідно до пріоритетів України. Коли ми звернулися з пропозицією, аби держава надавала громадам кошти у вигляді субвенцій безповоротно – для реалізації найбільш потрібних проєктів, банк підтримав цю ідею.
Цей проєкт – приклад особливої ролі, яку відіграє ЄІБ у співпраці України з міжнародними донорами. Ми, як держава, хочемо дати громадам можливість вільно дихати – не залазити в борги, не брати кредити, а мати доступ до ресурсів для відбудови найнеобхіднішого.
У цьому випадку ми раді, що можемо не просто відновлювати, а робити краще, ніж було. Це не лише реконструкція, а й термомодернізація, оновлення мереж і створення кращих умов для дітей", – пояснила вона.
Зикова додала, що робота триватиме і надалі. Якщо гімназія буде готова до участі в наступних етапах, зокрема з внутрішньої реконструкції, ЄІБ готовий підтримати їх.


Нагадаємо, нещодавно в соцмережах чернівчани висловлювали обурення через зовнішній вигляд школи після ремонту – мовляв, будівля втратила свій історичний вигляд.

Фасад гімназії до ремонту
Втім, директорка гімназії Світлана Жуковська у коментарі molbuk.ua зазначила, що будівля не є пам’яткою архітектури, тож жодних порушень у процесі реконструкції немає.
Кристина Микулова, голова Регіонального центру Східної Європи ЄІБ, додала:
"Це неймовірно, що країна почала відновлюватися під час війни. Ми цінуємо історію цієї будівлі та прагнемо показати гарний приклад, як можна перетворити її на щось нове – символ стійкості та повернення до звичайного життя".






Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram