Сесія Тарасовецької сільської ради Новоселицького району підтримала питання про визнаня на території села румунської (молдавської) мови регіональною.
- Сесія вирішила для збереження і розвитку рідної мови переважної більшості мешканців села визнати її регіональною, - розповів molbuk.ua Тарасовецький сільський голова Сергій Тігу.
Однак, за словами Сергія Тігу, у них виникло чимало питань щодо запровадження закону “Про засади державної мовної політики”. Зокрема, як назвати мову - адже одні тарасівчани вважають себе молдованами, інші - румунами. Тож записали в рішення сесії “румунська (молдавська) мова”.
- Для села це нічого не змінить, - пояснив сільський голова. - Румуни і молдовани становлять у нас 95% населення, тож і в побуті, і у зверненнях до сільради люди спілкуються рідною. Але документація ведеться лише державною. Сесія вирішила узаконити румунську (молдавську) мову як робочу в сільській раді, зокрема, на сесіях. Однак діловодство і далі вестиметься державною.
Сергій Тігу розповів, що у селі немає одностайності у питанні мови навчання у місцевій школі. Вона є молдавською, але підручників не вистачає, і в старших класах школярі з деяких предметів мають лише україномовні підручники. При цьому одні батьки вимагають навчання виключно молдавською мовою, інші хочуть, щоб їхні діти краще знали українську - для подальшого навчання в університетах.
Водночас остаточне рішення сесія не ухвалила. Всі депутати були "за", але вирішили ще дізнатися думку селян. Тепер серед людей здійснять роз’яснювальну роботу щодо "мовного" закону, а бухгалтерії сільської ради доручили вивчити питання, скільки коштів і на що саме необхідно буде селу для функціонування румунської мови як регіональної.
Тарасівці є одним з найбільших сіл Новоселицького району, населення 5,2 тисячі осіб.
13-09-2012, 15:03
0
11 949