«Авоську в руки і на закупи!»: як чернівчани відреагували на заборону розповсюдження пластикових пакетів

Новини Чернівців / топ новини / гаряча тема
4 514
0

Відучора в Україні почав діяти закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України". Це – перший етап боротьби з розповсюдженням пластикової продукції.

Заборона стосується використання безкоштовних пластикових пакетів у сфері обслуговування.



Більшість чернівецьких магазинів почала відмовлятися від використання пластикових пакетів. Як на ці зміни відреагували чернівчани?

У мережі спалахнули цілі дискусії щодо нововведень в чернівецьких магазинах. Люди по-різному реагують на запровадження екозакону.

"АТБ мені вже стільки винен, що я ще рік можу пакети безплатно брати".

"Дайте альтернативу... Не кожен товар зручно в багаторазові торбинки брати, наприклад брудні овочі чи, наприклад, виноград".

"Всьо лиш платне і платне. Дальше будемо платити за те, що вийдемо на двір?".

"В моду іде знову совок-авоська. Ми напевно найдурніша нація".

"Знову ж таки хотіли щось зробити в плані екології, а вийшов глум. То тепер пластикові пакети як були - так і будуть. Лише їх нова вартість буде збагачувати торгові мережі, це по-перше. По-друге, хто буде контролювати як (оплатно чи безоплатно) продаватимуть магазини ці пакети і для чого їх братимуть: під сипучі крупи вроді би безкоштовно, під конфети - вже плати...".

"Менше сміття буде валятися".

"Це дуже добре. Будемо зі своіми торбинками ходить до супермаркету".

"Прекрасно: авоську в руки і на закупи!".

"Целофан і пластик винайшли, як альтернативу дереву, щоб зберегти ліси. Людина, як завжди, зручну, нормальну річ, не навчилася правильно утилізовувати. Тепер забороняють кульки ( замість правильної утилізації). Наступним кроком заборонять ножі( бо ними можна когось вбити)!? А скільки лісу тепер загине. Щоб не висіли кульки на деревах, то тепер ці дерева спиляють на паперові кульки. Людина ,точно, рухається в бік самознищення".

"Живу в Австрії - ніяких пластикових пакетів. Є паперові, тряпчані, маленькі кульки - з біопматеріалу. Ніхто не соромиться приходити зі своїми, або наклеювпти наліпку на фрукти. Тільки в нас кругом "зрада" і "бідні пенсіонери".


Що заборонено

З 10 грудня в Україні вводиться у дію закон №1489-IX "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України".

Його дія поширюється на магазини, супермаркети, аптеки, заклади харчування та інші заклади торгівлі та надання послуг.

Згідно з новим законом, в Україні забороняється розповсюдження (як безоплатне так і платне):

тонких та надтонких пластикових пакетів зі стінками менше 50 мкм;


Інфографіка: Слово і Діло


оксорозкладних пластикових пакетів (матеріал яких містить поліетилен та оксорозкладні домішки для прискорення розкладання на окремі дрібні фрагменти).

За розповсюдження пластикових пакетів передбачено штраф 8 500–17 000 грн. За повторне порушення протягом 3-х років штраф збільшується до 17 000–34 000 грн.

Водночас за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів передбачено штраф 1 700–3 400 грн, а за повторне порушення протягом 3-х років – 3 400–8 500 грн.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
01:00
Яровизація картоплі: коли її робити, щоб отримати здоровий врожай
00:45
Сприяє росту волосся. Ось як правильно робити масаж голови
00:30
Чотири вправи, які допоможуть швидко і надовго уникнути болю в шиї
00:15
Вживання цього вітаміну знижує ризик утворення каменів у нирках на 22%
21 лютого, 2025
23:59
Трамп не вважає участь Зеленського в переговорах про мир «дуже важливою»
23:40
У Чернівецькій громаді планують закрити Коровійське сміттєзвалище
23:20
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 22-23 лютого
23:00
У центрі Чернівців облаштують ще дві платні парковки
22:40
Магнітні бурі: прогноз на ці вихідні, 22–23 лютого
22:23
У якій країні ЄС можна оперативно отримати громадянство
22:00
У Чернівцях відремонтують ще один міжбудинковий проїзд
21:38
Гороскоп на 22 лютого для всіх знаків зодіаку
21:20
Медик розповів, що спричиняє 80% випадків інсульту
20:58
Найпопулярніші паролі, які можна зламати за секунди: перевірте, чи є ваш у списку
20:37
Поліцейські попереджають про шахрайство: буковинці втрачають тисячі гривень
20:18
Активізуються інформаційні диверсії: СБУ зробило важливе попередження
19:59
У Чернівцях померла відома рестораторка
19:41
Вдарив відром в обличчя: у Чернівцях побилися водійка та працівник мийки
19:20
Від музичного вечора до вистав для дітей: куди піти на вихідних у Чернівцях - дайджест
19:00
Модернізація пункту пропуску «Порубне»: на якій стадії роботи
18:40
На Буковині податківці створили Консультаційний центр: допомагають розібратися із заблокованими податковими накладними
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм