Відсьогодні в Україні
заборонений продаж безкоштовних пластикових пакетів у сфері обслуговування. За розповсюдження пластикових пакетів магазини й аптеки обіцяють штрафувати.
Чи почали дотримуватися цих заборон у магазинах Чернівців, дізналися журналісти molbuk.ua
У продуктовому магазині, що біля дріждзаводу, вже вранці не було одноразових пакетиків. Продавчиня зазначає, що такі пакетики заборонили, тож відтепер у магазині їх більше не пропонуватимуть покупцям. Натомість, з'являться паперові пакетики.
В магазині промислових товарів у центрі міста, що на вулиці Головній, також відмовилися від поліетиленових пакетиків. Пронують придбати лише великі пакети.
"Відсьогодні такі пакетики вже заборонені, за їх продаж штрафуватимуть. Тож відтепер ми їх не пропонуємо покупцям", - каже продавчиня.
Ще в одному продуктовому магазині у центрі міста, пакетиків взагалі немає, але й альтернативи їхньої продавці не пропонують. Продовчиня каже, що їм про це невідомо нічого.
У продуктовому магазині на Центральній площі пакети справді почали продавати. Кажуть, що бояться штрафів.
"Ми пропонуємо своїм покупцям пакети з ручками поки що по 1 гривні. Не всі чули про таку заборону, дехто вранці вже обурювався. Але за це порушення обіцяли штрафувати", - розповідає продавчиня.
Що означає закон про обмежання обігу пластикових пакетів:
а першому етапі заборона стосуватиметься розповсюдження тонких і надтонких пластикових пакетів у супермаркетах, аптеках, закладах харчування тощо.
Мова йде про пакети з товщиною стінок понад 50 мікрометрів. Саме в них покупці зазвичай складають придбані товари (витримують вагу понад 7 кг).
З початком дії обмежень поліетиленові пакети як засіб пакування товару повністю не зникнуть. У магазинах можна буде використовувати надтонкі пластикові пакети (товщина стінок до 15 мікрометрів), в які покупці зазвичай набирають овочі та фрукти.
Закон також дозволяє використовувати біорозкладні або екологічні пакети, виготовлені з картопляного або кукурудзяного крохмалю.
Штрафи для порушниківДержавний контроль за дотриманням законодавства щодо розповсюдження пластикових пакетів здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю.
За розповсюдження пластикових пакетів накладається штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних (від 8 500 до 17 000 грн). Якщо протягом трьох років порушення повторюється, штраф збільшується у розмірі від 1 000 до 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 7000 до 34 000 грн).
За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів передбачено штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів (від 1 700 до 3 400 грн). За повторне правопорушення – від 3 400 грн до 8 500 грн.
Штраф сплачує відповідний суб’єкт господарювання (наприклад, супермаркет) протягом 15 днів з дня отримання копії постанови.
За порушення правил маркування біорозкладних пластикових пакетів передбачений штраф від 200 до 750 неоподатковуваних мінімумів (від 3 400 грн до 12 750 грн).
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-12-2021, 13:21
0
7 579