Новий опалювальний сезон став шоком для чернівецьких підприємців.
Це зумовлено зростанням у декілька разів вартості газу для бізнесу, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
Власник одного з ресторанів у центрі Чернівців Олексій розповів "МБ", що новий тариф на газ для нього став неприємною несподіванкою.
– У вересні газова компанія надіслала нам листа про те, що ціна з 1 жовтня за 1000 кубометрів газу зросте до 37674 гривень. Це страшенно дорого і створює нашому закладу великі фінансові проблеми, – розповів чоловік.
Підприємець зізнався, що тепер вирішує питання щодо встановлення твердопаливного котла в ресторані.
Нові тарифи на газ для бізнесу стали випробуванням і для чернівецької компанії "Наталюкс", яка займається пошиттям одягу. Її гендиректор Олександр Побережний розповів "МБ", що підприємство намагається від початку опалювального сезону не користуватися газом. Натомість фірма перейшла на альтернативні джерела опалення.
"Цього місяця тариф становить приблизно 37 тисяч за тисячу кубів. Далі, схоже, ціна буде ще вищою, – каже підприємець. – Однак ми на місці не сидимо, а модернізували нашу теплову систему. У нас стояв котел на дровах, а ми зараз ще й встановили кондиціонери. Тож так комбінуємо".
Власниця пекарні Галина Ніконова у коментарі "МБ" сказала, що її підприємство працює виключно на електриці.
"Підключення до газу в нас взагалі немає, – каже вона. – Тому, можливо, удар по кишені через новий тариф на собі відчувають інші пекарні, які залежать від газу. Зрозуміло, що це буде відчутно для них, адже через високі газові тарифи дорожчає борошно і, відповідно, й інші продукти".
Інший власник пекарні Сергій Ключук каже, що його підприємство користується газом, але намагається частіше застосовувати інші джерела тепла.
"Переходимо на дрова, пелети. Іншого виходу просто немає", – додав підприємець.
Бізнесмен Дмитро Лукенчук, який володіє мережею фастфудів у Чернівцях, кілька років тому перевів усі свої заклади на електрику або твердопаливні котли.
"У нас ніде немає газу, – каже він. – Ми свідомо від нього відмовилися. Всі наші великі об’єкти заздалегідь перевели на пелети ще декілька років тому. Намагаємося мінімально використовувати газ. Користуємося або електрикою, або твердопаливними котлами. Ми підозрювали, що рано чи пізно ситуація з газом стане проблемною. Тож свідомо відмовились газифікувати приміщення навіть там, де така можливість у нас була".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram