Сьогодні, 15 травня, в усьому світі відзначається День сім’ї.
У 1989 році Асамблея ООН проголосила 1994 рік Міжнародним роком сім'ї. Мета — поглиблення розуміння питань родини, об'єднання можливостей різних країн для розв'язання всіх найсерйозніших питань, пов'язаних із сім'єю. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає.
Отже, 20 вересня 1993 року відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено Міжнародний день сім'ї, який відзначається щороку 15 травня. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім'ї — єдність всієї людської сім'ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.
Сім'я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім'ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.
У всі часи за відношенням держави, а також за становищем родини в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім'ї і держави — необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.
З сім'ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона є джерелом любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.
У 2010 році відзначення Міжнародного дня сім'ї присвячене впливу міграції на сім'ї у всьому світі. З нагоди Міжнародного дня сім'ї Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун наголосив, що зростання соціальної та економічної нерівності негативно позначається на добробуті людей і вимушує їх залишати свої домівки в пошуках кращої долі. Зубожіння, безробіття, політичні та збройні конфлікти, порушення прав людини змусили виїхати велику кількість людей.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-05-2019, 08:43
0
1 663