
Сніданок обов’язковий
Відправляючи вранці дитину до школи, обов’язково нагодуйте її. На сніданок повинна бути каша або овочеве пюре, тобто їжа, яка легко засвоюється, чай, сир. З каш найкраще готувати гречану, вона більш поживна. Навіть якщо дитина вранці відмовляється їсти, спробуйте її вмовити, адже вже за годину вона може бути голодною.
Якщо ви вирішили дати до школи якусь їжу, оберіть краще фрукти, печиво. Бутерброд, який кілька годин пролежить у портфелі, може стати причиною харчового отруєння.
У раціоні повинно бути більше фруктів і овочів червоного кольору, завдяки яким підвищується рівень гемоглобіну. До речі, влітку краще відмовитися від різних вітамінізованих препаратів, овочі і фрукти, яких зараз є достатньо, повністю поповнять запас вітамінів в організмі.
До школи – пішки
Шкільні уроки – тривале сидіння, а для дітей, які щойно прийшли до школи, це досить незвично. Декому з дітлахів складно висидіти 45-хвилинний урок. Якщо є можливість, вийдіть раніше і підіть до школи пішки – для дитини це буде одночасно і зарядка, і прогулянка. Так само пішки можна повертатися і зі школи.
У школі поцікавтеся, чи робить вчитель протягом уроку "відпочивальну п’ятихвилинку", це подобається дітям і розвантажує їх.
Правильно
підберіть ранець
Ще одне нове навантаження для першокласників – носіння портфелів. У їхньому виборі потрібно бути особливо уважними, адже неправильно підібраний ранець може призвести до викривлення хребта.
– У першому класі дитина не повинна взагалі нічого носити, – каже Лілія Геннадіївна. – Зазвичай, домашніх завдань майже не задають, тому зошити і книжки залишаються у школі. Якщо ж потрібно носити із собою книги, купіть дитині ранець, який має лямки на два плеча. Модні сумки через плече призводять до порушення постави, а у подальшому – до сколіозу.
Після навчання –
на прогулянку
Після школи не варто примушувати першокласника знову сідати за навчання. Дитина повинна поїсти і обов’язково годину відпочити – поспати чи просто полежати. Потім погуляйте зі школярем і лише після цього, якщо потрібно, сідайте за уроки.
Загалом бажано, щоби дитина на свіжому повітрі перебувала приблизно чотири години.
Зробіть усі профілактичні щеплення
Перед навчанням майбутніх першокласників варто обстежити у дитячій поліклініці, щоби отримати медичний висновок про готовність до навчання з шести років. До початку навчального року потрібно зробити дитині відповідні для її віку профілактичні щеплення: проти кору, паротиту, краснухи (ревакцинація у шість років), дифтерії, правцю, поліомієліту, а також реакцію Манту.
До школи у шість років лікарі не радять йти, якщо у дитини протягом року були такі захворювання:
- інфекційний гепатит,
- пієлонефрит,
- довготривалі респіраторні захворювання,
- травматичні ушкодження центральної нервової системи,
- цукровий діабет,
- вади серця,
- хронічні бронхіти,
- хронічний гастрит тощо.