
Ці тваринки не люблять різких рухів та шуму. Доросла шиншила дуже ляклива. Якщо її взяти різко руками за спину, вона в тому місці "скидає" шерсть. Це їхня захисна реакція.Так вони захищаються у природі від своїх ворогів. Якщо ви хочете взяти шиншилу, краще підіймайте її за вуха або за хвіст.
Живуть шиншили в середньому 10-12 років, а буває, що доживають і до 20 років.
Тваринку краще купувати у звірівників
– Як у вашому домі з’явилася шиншила?
– Мені підказали друзі, що є дуже цікава тваринка з цінним хутром. Моїй сім’ї шиншила одразу ж сподобалася. Ось уже три роки ці тваринки живуть у нашому домі. Іноді приходиш втомлений додому, треба прибирати та годувати тваринок, але коли заходиш і бачиш, які вони смішні та цікаві, втома минає, мимоволі починаєш посміхатися і доглядаєш за ними залюбки.
– На що потрібно звернути увагу під час купівлі шиншили?
– Якщо ви вирішили завести собі домашнього улюбленця, краще купити його у звірівників, що розводять цих тваринок. Шиншили досить чутливі до запахів та дотиків, особливо до запаху собак та котів. Ці запахи призводять до смерті шиншил. У зоомагазинах зазвичай неможливо створити необхідні умови для тимчасового утримування цих тваринок.
Першими ознаками захворювання шиншил, котрі можна визначити під час покупки, є слиз біля носа, що є ознакою застуди (у деяких випадках слиз може утворюватися від потрапляння пилу в ніс тварини), набряклі очі та збита в клубки шерсть.
У клітці повинна бути вазочка з піском
– Як правильно доглядати за шиншилою?
– Спершу потрібно придбати високу клітку. Її глибина та ширина повинні становити 50 сантиметрів, висота – 70 сантиметрів. В клітку поставте маленьку вазочку для піску. Пісок повинен бути спеціальний, вулканічної породи з нульовими фракціями. Також можна використовувати білий пісок, його попередньо прогрівають на сковороді для дезінфекції, туди ж додають трохи тальку.
Шиншилам слід забезпечити свіже повітря. Температура в кімнаті не повинна перевищувати 28-30 градусів. Оскільки вже за 25-28 градусів тваринки стають млявими. Крім того, стежте за вологістю повітря – вона не повинна перевищувати 70 відсотків.
Обов’язково у піддон насипте тирсу, але тільки соснову, а не листяних дерев. Бо, наприклад, дубові або інші листяні різновиди дерев мають дубильні речовини, вони можуть викликати у шиншил закрепи, які для тваринок можуть бути смертельними. Якщо ви помітили, що у вашого улюбленця закрепи, придбайте в аптеці регулакс та годуйте шиншилу яблуком, морквою і чорносливом.
– Чи можна випускати шиншил з клітки?
– Випускати на прогулянку потрібно обов’язково. Але спершу слід позакривати всі щілини, щоби шиншили там не застрягли. Крім того, потрібно сховати усі дроти, аби тваринка їх не погризла. Придбавши додому маленьку шиншилу, дайте їй трохи волі, щоби вона адаптувалася до нових умов. Коли схочете загнати шиншилу в клітку, просто покладіть поруч горішок або родзинку.
– Шиншил можна купати?
– У жодному разі. Для цього в клітці є пісок, що очищує їхню шерсть.
Тваринок не можна перегодовувати
– Чим потрібно годувати шиншилу та якого режиму в харчуванні потрібно дотримуватися?
– Я годую своїх улюбленців спеціальним гранульованим кормом. Також можна давати вівсяні пластівці, сухарики – шиншили їх дуже люблять. Але все в міру. Слід пам’ятати, що шиншила – це травоїдна тварина. Їх годують і сіном першого покосу. Будьте обережні, бо в другому покосі присутні трави, які можуть бути отруйними для шиншил. Траплялися випадки, коли лугове сіно, придбане в зоомагазинах, спричиняло смерть шиншил.
Важливо знати й те, що, придбавши собі маленьку шиншилу, не можна одразу давати їй корми, які раніше не були присутні в її раціоні. Поцікавтеся, чим годували шиншилу досі, або ж візьміть невелику кількість корму в попереднього господаря шиншили й змішуйте його з новим кормом, поступово збільшуючи його дозу.
Режим харчування – дві чайні ложки гранульованого корму на добу. Шиншил не можна перегодовувати. Якщо їх постійно годувати, вони будуть товсті, а ожиріння, так само, як і для людини, шкідливе для здоров’я цих тваринок.
Час від часу додавайте до звичного раціону свого улюбленця й вітамінні добавки – премікси для кроликів та нутрій.
Хочу зауважити, що вода повинна бути в поїлках постійно. Воду наливають у пляшечки, прикріплюючи до клітки в такий спосіб, щоби з пляшечки постійно звисала крапля води. Коли шиншили відчувають спрагу, вони злизують краплі води.