Чотири художники з різних міст об’єдналися для створення спільного мистецького проєкту на подяку Чернівцям – місту, яке дало прихисток десяткам тисяч громадян України в часи російської агресії. За підтримки АТ “Чернівцігаз” митці розписують будову газорозподільного пункту в центрі столиці Буковини, поряд із Чернівецьким обласним навчально-реабілітаційним центром “Родина”.
Митців надихнув приклад
Аліни Коник, авторки стінопису із зображеннями Ольги Кобилянської та Осипа Маковея, що увійшов до "Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні". Разом із буковинською художницею над новим розписом ГРП працюють
Олександр Богомаз родом із Житомира, киянин Микола Гончаров і мінчанин Євген Аврусєвіч. Кожен з митців обрав стіну, відповідну своїй ідеї, і створюватиме роботу у власній художній манері. Однак всі вони поєднані єдиним образом саду.
Аліна Коник та Олександр Богомаз
Сад, як наскрізний задум об’єкту, запропонував Олександр Богомаз. Чернівці залишаються одним із найзеленіших міст України. Парки, палісадники, сади та інші зелені зони є ознаками цивілізованості сучасного міста, його орієнтованості на людину. Також сад – один із важливих символів української культури взагалі. Куди б не кидала нас доля, до Сибіру чи Далекого Сходу через заслання за російської влади, в еміграцію до Північної та Південної Америки чи Австралії, до Центральної Азії в евакуацію під час Другої світової війни, всюди українці впорядковували господарство, плекали свій садок вишневий коло хати.
Сьогодні, захищаючи рідну землю від окупантів, що несуть в Україну знищення і смерть, в образі саду ми бачимо втілення неминучого майбутнього відродження й розквіту нашої країни. Знак життя, волі і розвитку, за які ми боремося для себе і для Європи. Задум художників тут перегукується нещодавньою ініціативою АТ “Чернівцігаз” – створенням алеї Миру на бульварі Героїв Крут. Там висадили сакури діти-переселенці з територій, що зазнали російського нападу. Серед них і Вероніка Олійник із Ірпеня. Її батько говорить: “Колись донька обов’язково повернеться сюди і наочо пересвідчиться в тому, що життя завжди перемагає”.
Всі учасники проєкту “Сад” є професіоналами і ставляться до роботи, як до діалогу із міським середовищем.
Олександр Богомаз підкреслює: “Монументальне мистецтво має свої закони, мусить враховувати оточуючий ландшафт, нюанси сприйняття людського зору, виконувати соціальну функцію і не сперечатися із навколишньою архітектурою”. “Сад” запропонує містянам і гостям Чернівців можливість замислитися, заглибитися в зображення і його сенси. Специфіка навчального закладу поряд додає роботі художників деліккатності.
Учасники проєкту "Сад":
Аліна Коник отримала освіту в напрямку дизайну середовища, а також декоративно-ужиткового мистецтва зі спеціалізацією на художньому розписі. Авторка стінописів в міському середовищі Чернівців, учасниця виставок в Україні, Польщі, США. Отримала 1-е місце на Choice weekly art contest (2021 р., Каліфорнія, США).
Аліна Коник
Олександр Богомаз — випускник кафедри монументального мистецтва КДІДПМІД ім. М. Бойчука. Протягом 10-ти років відкрив близько 15-ти персональних виставок. Один із засновників мистецької спільноти "Інститут автоматики" (Київ). Молодший куратор виставки "Інституалізація. Інститут автоматики" в столичній галереї Imagine point (2022 р). Роботи зберігаються у збірці Черкаського музею сучасного мистецтва, приватних колекціях в Україні та Німеччині.
Олександр Богомаз
Микола Гончаров — визнаний український майстер графічного мистецтва. Нащадок старовинної мистецької династії, засновником якої є Адріян Прахов, мистецтвознавець, критик, керівник групи художників, що в 1884 - 1896 рр. розписували Володимирський собор в Києві (Віктор Васнєцов, Михайло Врубель, Михайло Нестеров, Павло Свєдомський, Вільгельм Котарбінський). 1993 р. Гончаров отримав Диплом Міжнародної бієнале “Імпреза” (Івано-Франківськ), неодноразовий переможець конкурсу “СТОП ЦЕНЗУРА”. Співпрацює з Національним художнім музеєм України, Українським центром народної культури "Музей Івана Гончара", Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності.
Микола Гончаров
Євген Аврусєвіч закінчив відділення монументально-декоративного мистецтва Білоруської державної Академії мистецтв в Мінську. З 2007 р. мешкає в Чернівцях, працює в Україні. Співзасновник студії дизайну Undergroundhome. Серед інтер’єрних та архітектурних проєктів “Kilinski Lviv”, “Rita Steinberg”, “La pasta”, “Віденська кав'ярня”, “Don Gustavo”, “Rivoli city club”. Отримав нагороду “Книги рекордів України” за інсталяцію на центральній площі Чернівців до “Євро 2012”.
Євген Аврусєвіч
6-05-2022, 18:30
0
1 202