На ньому представлено понад сто робіт, виконаних у різних техніках.
В експозиції – графічні та живописні твори, скульптура, вироби декоративно-ужиткового мистецтва, світлини, роботи, виконані під час пленерів. Художники демонструють сучасний образ краю – неповторного за колоритом і традиціями.
Як зазначила під час відкриття виставки директорка художнього музею Інна Кіцул, це важлива подія у мистецькому житті краю.
– Ми намагаємося підтримувати зв’язки із викладачами образотворчого мистецтва, бо вони виховують нове покоління митців. Виховують тих, хто буде творити у майбутньому. А в сучасних умовах надзвичайно важко зацікавити дітей робити щось своїми руками, – переконана пані Інна.
Виставки викладачів мистецьких шкіл відбуваються щороку. "Пленерні роботи чергуються з "Мотивами Буковинського краю", де представляють твори різних видів мистецтва, – розповів Василь Беженар, куратор виставки, методист Буковинського центру культури і мистецтва. – Цьогоріч черга "Мотивів Буковинського краю". На цій виставці кожен викладач представив роботи того напрямку, в якому він працює. Тож, окрім творів образотворчого мистецтва, живопису і графіки, є батик, писанки, витинанки, вишиті рушники та одяг, дереворізьблення, тиснення на шкірі, гобелени, жіночі прикраси та інші роботи".
Викладачі вважають, що такі виставки необхідні, бо вони спонукають їх не забувати про власну самореалізацію у творчості. "Коли працюєш із дітьми шість днів на тиждень, то не завжди вистачає сили й часу, щоби розвивати творчо ще й себе. Але коли готується така виставка, ти збираєшся з силами. Тоді й батьки розуміють, що вони віддають своїх дітей у руки викладачів, які творять", – висловилася викладачка Сторожинецької художньої школи Наталія Зюб.
За словами заслуженого діяча мистецтв України Миколи Шкрібляка, викладачі художніх шкіл виконують надзвичайно важливу місію – навчають майбутніх митців, і в них мало часу на власну творчість.
– Ми живемо у регіоні, де є чудовий вибір мистецьких навчальних закладів. Широкі дороги відкриті для наших талановитих буковинців, котрі вже нині проявили себе у різних куточках світу. Вони пишаються тим, що пройшли саме буковинську школу, завдяки викладачам. Виставки викладачів художніх шкіл щоразу вражають прекрасними творами, виконаними у різних техніках та жанрах. І найважливіше – дають можливість кожному митцеві проявити свій стиль. Коли людина творить, то завжди прагне поділитися своїм мистецтвом, щоби його побачили та оцінили. Це розвиває нашу культуру і формує наше майбутнє, – певен Микола Шкрібляк.
Побачити роботи викладачів у музеї можна до середини березня.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-02-2022, 15:45
0
745