RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


У червні в Україні виявили перші випадки зараження штамом коронавірусу "Дельта", що більш відомий як "індійський". Він вже викликав зростання захворюваності в країнах ЄС і таку ж ситуацію прогнозують в Україні та, зокрема на Львівщині, вже найближчим часом. Тож розповідаємо, що це за штам, чим він небезпечний, які має нові симптоми та на скільки ефективні проти нього covid-вакцини.

Звідки взялися штами "Дельта" і "Дельта+"?



У 2019 році виявили "уханський" штам коронавірусу, згодом він почав мутувати і таким чином з’явилися нові штами. "Альфа" – це британський варіант вірусу, "бета" – південно-африканський, "гамма" – бразильський і "дельта" – індійський.

"Дельта" – це штам коронавірусу, який вперше виявили в Індії в жовтні 2020 року, він також вже мутував і в березні 2021 року з’явився новий штам "Дельта плюс". За декілька місяців цей штам вже поширився у понад 100 країнах світу.

В РНБО назвали країни, через які "Дельта" може поширитися в Україні. Мова йде Росію, Румунію, Польщу, Словаччину, Індію, Велику Британію та Португалію, де зараз спостерігається циркуляція цього різновиду корнавірусу.

"Відбулися зміни в шипах коронавірусу, тобто в спайк-білку, який використовується для проникнення в клітини. Тепер вірус може швидше прикріплятися до клітин організму, тобто він більш заразний людини і саме тому ми так боїмось штаму "Дельта", – пояснює експертка департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з пульмонології Надія Рудницька.

Чим небезпечний штам "Дельта" та які нові симптоми?

За даними Національної академії наук України, штам "Дельта" у 1,6 раза заразніший, у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше – до реанімації.

Пульмонолог Надія Рудницька розповідає, що штам є набагато заразніший, ніж вихідний штам, виявлений в Ухані, тож підхопити його можна лише за 10 секунд спілкування з хворим.

Симптоми штаму "Дельта" дещо відрізняються від симптомів інших штамів.

Серед основних симптомів:

головний біль,

біль в горлі,

нежить,

лихоманка.

"Змінилися клінічні прояви цього захворювання. Якщо раніше був гострий початок захворювання, то зараз вірус маскується під ГРВІ, тобто з’являється чихання, нежить, біль в горлі та головний біль. І лише на четвертий день з’явялєтсья висока температура", – зазначає Надія Рудницька.

Окрім того, медик наголошує, що цим штамом частіше хворіє молодь до 30-35 років, а також підлітки та діти від 2 років.

Медики відзначають, що індійський штам вражає не тільки органи дихання, а й шлунково-кишковий тракт.

"Раніше ми вважали, що вірус передається лише повітряно-крапельним шляхом, а зараз є новий шлях передачі – через шлунково-кишковий тракт. Відтак більшість пацієнтів, які хворіють на "дельта-короанвірус" мають кишкові розлади у вигляд нудоти, зниження або втрати апетиту та болі в кишечнику", – пояснює пояснює експертка департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з пульмонології.

Відтак через те, що цей штам має новий шлях передачі – через шлунково-кишковий тракт, аби вберегтись від хвороби, медики радять носити не лише маски, а й рукавички.

На скільки ефективні вакцини проти "Дельта+"?

Наразі стійкість вакцин до "Дельта плюс" ще вивчають, але відомо, що вакцина не гарантує того, що людина не захворіє. Її мета – допомогти організму перенести захворювання без ускладнень.

За даними BBC, дослідження у Британії показали, що вакцина Pfizer мала ефективність 33% проти "Дельта" після однієї дози та 88% після двох доз. У випадку з вакциною AstraZeneca ефективність становила 33% після першої дози, але зростала до 60% після другої дози, зазначає Сonversation.

Європейське агентство з лікарських засобів наголошує, що дві дози вакцин, які воно затвердило, забезпечують захист від штаму "Дельта".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Микола Кобилюк
21-07-2021, 23:10
Коментарів 0 Переглядів 2 260

Теги -
Впродовж вихідних заплановані різноманітні заходи

"Ви, напевно, навіть не уявляєте до кінця, як допомогли", - звернувся президент до учасників Курської операції

Попри юний вік, захисник пройшов найгарячіші напрямки фронту
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Представили твори Тамари Покотило та Івана Малованюка


Маленьких Парижів не існує. Блог Юлії Пацаранюк
Минулого місяця довелося провести кілька незабутніх днів у прекрасному Парижі.
Не такий Трамп страшний, як його малюють. Блог Ярослава Волощука
Останній візит нашого президента до США приніс як багато здобутків так і чимало хвилювань.
ВІДЕО Переглянути все відео

Перевірку влаштували закладам громадського харчування та комунальним установам

Чоловіче здоров'я — важлива тема, яка часто залишається поза увагою, доки не з'являються серйозні симптоми. Захворювання передміхурової залози, такі як аденома простати та простатит, стають все більш поширеними з віком, викликаючи фізичний дискомфорт і психологічні труднощі. Але сьогодні, завдяки досягненням сучасної медицини, ці проблеми можна ефективно вирішувати без хірургічного втручання.

Власний автомобіль не просто функціональна та дорога техніка, а необхідність – те, що приносить комфорт, відчуття стабільності, свободи, самодостатності та мобільності. Однак ставши власником авто кожен бере на себе відповідальність перед іншими учасниками руху.

Голосування за номінантів триває з 1 жовтня до 15 листопада!

Про роботу цієї молодої, активної і прогресивної команди фахівців, яка орієнтується лише на успішний результат для вас і вашого бізнесу, розповідають засновники мережі компаній Бюро перекладів і локалізації Lingvo Team Євгеній і Аліса ЄРЬОМІНИ.

Якщо ви не задоволені системою опалення вдома — багато платите за газ чи електроенергію, а тепла не відчуваєте — це найперший і найвагоміший дзвіночок, аби замислитися над альтернативним джерелом обігріву.