Ідеальний час для вечері: експерт з довголіття розповів, коли найкраще їсти перед сном

Здоров'я / Їжа
3 989
0
Ідеальний час для вечері: експерт з довголіття розповів, коли найкраще їсти перед сном


Експерти рекомендують завершувати вечерю принаймні за три години до сну.

Вони наголошують, що не варто хвилюватися, якщо це ваш найбільший прийом їжі за день, пише НВ.



Питання часу вечері має культурне забарвлення: американці їдять рано, італійці — пізно, а іспанці ще пізніше. У Великій Британії це також залежить від соціального класу (вважається, що чим пізніше вечеряєш, тим вишуканіший у тебе смак). Рання вечеря залишає більше часу для вечірніх справ, тоді як пізня може стати особливою подією сама по собі.

Але чи є ідеальний час для вечері з точки зору здоров’я? Вальтер Лонго, директор Інституту довголіття при Університеті Південної Каліфорнії радить закінчувати вечерю щонайменше за три години до сну, пише British GQ. Наприклад, якщо ви лягаєте опівночі, останній прийом їжі має бути не пізніше 21:00.

Це пов’язано з циркадними ритмами, які регулюють перехід організму від активної фази до відпочинку. "Якщо ви їсте пізно, тіло отримує сигнал залишатися активним", — пояснює Лонго. Це може погіршити якість сну і вплинути на ефективність спалювання калорій.

Час вечері також визначає період нічного голодування, що є ключовим для "обмеженого в часі харчування" — форми інтервального посту, коли всі прийоми їжі вкладаються у 12-годинне або менше вікно. За словами доцента дієтології Адама Коллінза (Університет Суррея), чим довше триває нічний період без їжі, тим краще організм спалює жир.

Чи варто вечеряти раніше або пізніше? Корисніше споживати більше калорій на початку дня. Організм краще засвоює їжу в першій половині активного періоду.

Довгожителі зазвичай вечеряють легко і рано, залишаючи не менше 12 годин до сніданку. Це підтверджує стару приказку: "Снідай, як король, обідай, як принц, а вечеряй, як жебрак".

Однак суворо дотримуватися цього правила не завжди реально. "Багатьом важко їсти великий сніданок, оскільки вони не відчувають голоду", — зазначає Коллінз. Часто основний прийом їжі припадає на вечерю. Якщо дотримуватися загального режиму харчування та уникати пізніх перекусів перед телевізором, пізня вечеря не буде катастрофічною.

Якщо ви займаєтеся фізичними вправами, особливо силовими, ситна вечеря, багата на білки та вуглеводи, може допомогти м’язам відновитися.

Загалом, Лонго радить завершувати вечерю за три години до сну та витримувати 12-годинний інтервал між прийомами їжі. Коригувати режим харчування варто лише у випадку проблем зі сном або здоров’ям. Якщо ви добре почуваєтесь, маєте нормальний рівень холестерину та тиску, то ваш поточний графік цілком прийнятний. Але якщо є проблеми, варто спробувати змістити калорійний акцент на сніданок та обід, зробивши вечерю легшою.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У громаді на Буковині заборонили ввечері їхати на мотоциклах
13 369
Сильна магнітна буря: вчені попередили про потужний геомагнітний шторм і скільки днів він триватиме
7 752
Керівнику "Чернівціводоканал" оголосили підозру: на комунальному підприємстві зробили заяву
7 087
У боях за Україну загинув випускник юридичного факультету ЧНУ Олександр Товарніцький
5 795
Виводив людей з будинку: історія рятувальника, який став відомим завдяки фото
5 573
На Буковині оголосили підозри 10 посадовцям за розтрати бюджетних коштів на великі суми
4 319
Росія могла вдарити по Чернівцях ракетою Х-101 із касетною бойовою частиною: що відомо
3 896
Взяли пасажира — заплатите штраф до 32 тисяч гривень: водіїв попередили про рейди
3 894
Проколов колеса, щоб не втік: на Буковині перевіряють співробітників ТЦК через конфлікт
3 699
Обороняв Батьківщину від ворогів: на війні загинув воїн з Буковини Віталій Майстрюк
3 264