Полуниця – не лише смачна ягода і чудовий десерт, але й лікувальний засіб. Вона покращує апетит, сприятливо впливає на травлення, має потогінний і сечогінний ефект, нормалізує сольовий обмін, втамовує спрагу, сприяє кровотворенню. У народній медицині полуницю здавна використовують при недокрів’ї та проносі у дітей.
– Полуниця дозволяє усунути дефіцит заліза при недокрів’ї. У 200 г свіжих ягід міститься 60 калорій, 4,6 г клітковини, 1,2 г білку, 14 г вуглеводів, 28 мг кальцію, 0,8 мг заліза, 20 мг магнію, 38 мг фосфору, 54 мг калію, 1,4 мг селену, 113,4 мг вітаміну С, 35,4 мкг фолієвої кислоти, 54 МО вітаміну А, – говорить Наталія ІФТЕМІЧУК, терапевт міської поліклініки №2. – Полуниця – чудовий засіб для лікування авітамінозу, гіпертонії, подагри, атеросклерозу, маткових кровотеч. Якщо щодня їсти ягоди, зміцнюються імунна система й стінки судин. Полуниця має потужну протизапальну та протимікробну дію. Антимікробні властивості полуниці використовують для лікування запальних захворювань носоглотки та усунення неприємного запаху з рота.
За словами лікаря, полуниця пригнічує розвиток вірусу грипу. Отож, ласуючи солодкими ягодами в літню спеку, ви забезпечуєте собі здоров’я на зимовий період. Йод, який міститься в полуниці, компенсує його нестачу у нашій повсякденній їжі і питній воді.
Полуниця має цукрознижувальну дію. Тому її додають до раціону хворих на цукровий діабет. При захворюваннях нирок і сечових шляхів рекомендують вживати полуницю протягом усього сезону.
Найкраще їсти щодня не менше 400 грамів ягід, споживати їх можна без обмежень, якщо вам не дошкуляє алергія. До речі, саліцилова кислота, яка міститься в полуниці, допомагає при болі у суглобах.
Крім цього, полуниця вбиває збудників кишкової інфекції, а також стафілококи, стрептококи, пневмококи. (Підготувала Л. Токарюк)
Маска для обличчя
Маска з полуниці – чудовий засіб, щоб усунути запалення шкіри.
Маску з полуниці готуємо у пропорції: на 100 г полуниці – 1 ст. л. сметани або вершків (або 0,5 ст. л. сметани + 0,5 ст. л. меду).
Кашку з ягід наносити на обличчя тонким шаром, який повинен підсохнути, після чого нанести ще один шар. Маску, яка висохла, змити водою.
Чому варто їсти полуницю
Полуниця омолоджує організм.
У полуниці переважають вуглеводи, які активізують обмінні процеси, змушуючи організм швидше відновлювати свої клітини.
Полуниця знижує температуру тіла, розріджує кров. Особливо корисна кисла полуниця, тому не варто додавати до неї цукор, краще – сметану, вершки, молоко.
Полуниця додає енергії. У ягодах міститься щавлева кислота, яка є джерелом енергії.
Полуниця лікує дисбактеріоз. Полісахариди полуниці у поєднанні з органічними кислотами сприяють нормалізації мікрофлори кишечнику, зменшенню виявів дисбактеріозу й виведенню з організму токсинів, важких металів тощо.
Полуниця – живі полівітаміни. Завдяки регулярному вживанню полуниці можна уникнути сезонного зимово-весняного авітамінозу і збагатити організм вітамінами С, Е і групи В. Крім того, полуниця містить велику кількість металів – марганцю, калію, кальцію, міді, кобальту, молібдену, причому у легко засвоювальній формі.
Полуниця підсилює потенцію. Цинк, який міститься в полуниці, підвищує лібідо, тому полуницю вважають природною віагрою.
13-06-2011, 17:14
0
2 772