Під час цвітіння амброзії проводиться симптоматична терапія - пригнічуюча симптоми, шляхом застосування антигістамінних препаратів та стабілізаторів тучних клітин.
Про це ГолосUA розповів лікар імунолог-алерголог вищої категорії Олександр Назаренко, пише
unian.ua
"У період її цвітіння проводиться симптоматична терапія - пригнічуюча симптоми, шляхом застосування антигістамінних препаратів та стабілізаторів тучних клітин. Надалі головне - проведення молекулярної алергодіагностики, щоб визначити до якого білку у людини алергія і як результат діагностики використовувати цей
білок в алерговакцинації для проведення терапії. Така терапія називається алерген-специфічна імунотерапія, в результаті якої людина не реагує на цей білок амброзії. При правильній проведеній діагностиці та призначеній алерготерапіі, пацієнт не реагує на цвітіння амброзії і може вживати будь-яку рослинну їжу", - сказав Назаренко.
За його словами, амброзію не рекомендують косити. "Сьогодні є спеціальні засоби, які розпилюють на амброзію, і вона протягом 5-10 хвилин в'яне і висихає", - резюмував Назаренко. Довідка.Амброзія - рід однорічних або багаторічних трав сімейства Айстрові (Asteraceae).
Рід включає близько 50 видів, поширених головним чином в Північній Америці. Пилок амброзії викликає лихоманку. Амброзія полинолиста - один з найбільш небезпечних бур'янів-алергенів, поширення її на території СРСР почалося в 1960-1970-х роках з Криму.
На початку XXI століття амброзія поширилася по значній частині території України.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-08-2020, 01:20
0
2 027