Російський дипломат застеріг Ізраїль щодо запропонованого закону, який б офіційно визнав загибель мільйонів українців під час Голодомору у 1932-33 роках геноцидом.
"Це не найкращий час, щоб обговорити таку пропозицію", - заявив російський заступник посла в Тель-Авіві Леонід Фролов, передає Reuters.
В коментарі на місцевому радіо російський дипломат додав: "Це буде погано. Це буде неправильним кроком".
Мова йде про внесений на розгляд парламенту Ізраїлю (Кнесету) закон про визнання українського Голодомору геноцидом. Закон вніс депутат правлячою коаліції з центристської партії прем’єра Акрам Хасон. Він також запропонував оголосити 6 грудня в Ізраїлі Днем пам'яті жертв українського геноциду.
Смерть від голоду близько 10 мільйонів українців у 1932-33 роках, протягом десятиліть замовчувалася радянською владою.
Україна прийняла резолюцію в 2016 році, яка закликає до всесвітнього визнання Голодомору геноцидом, викликавши критику Москви.
Ізраїльський законопроект все ще далекий від ратифікації і йому протистоять у правлячій коаліції.
У той час як офіс прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньяху не відразу прокоментував цей законопроект, міністр оборони Авігдор Ліберман назвав закон "маренням".
У коментарі виданню Акрам Хасон пояснив, що запропонував такий крок для своєї країни після трьохмісячної поїздки до України. Він також у Києві відвідав музей жертв Голодомору.
"Я не знаю, як хтось може сердитись на це, і я не зобов'язаний комусь догодити", - сказав він.
Він нагадав, що Ізраїль сам знає, що таке геноцид.
"Я працюю для парламенту Ізраїлю - демократії, з людськими цінностями, заснованій після геноциду. Чому ми не повинні визнати цей геноцид?"
Агенція нагадує, що Нетаньяху вже давно шукає хороших стосунків з Кремлем. У той же час Ізраїль залишився поза Кримською кризою 2014 року, навіть коли Сполучені Штати засудили Росію.
"Ізраїль потребує підтримки не тільки Сполучених Штатів. Ізраїль потребує підтримки багатьох інших країн, які думають по-різному", - сказав російський заступник посла.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram