«Нас продають без нашого відома»

у номері / суспільство
2 419
0
Хвиля протесту назріває у Чернівцях після рішення міської влади забудувати багатоповерхівками райони особняків. Після публікації статті "Особняки підуть під знесення" (додаток "Місто" від 18 листопада) чернівчанка Людмила Мусензова принесла скаргу, під якою підписалися майже сорок сімей, житлові будинки яких потрапили під знесення. Йдеться про мешканців вулиць Будівельників, Винниченка, Кармелюка, Текстильників, Братерства, проспекту Незалежності, де планують спорудити новий жит­ловий квартал.

"Лише зі статті у вашій газеті ми дізналися, що нам загрожує виселення і вилучення наших будинків і земельних ділянок, – пишуть люди. – Чому нас заздалегідь не поінформували про це і чому під час прийняття міськвиконкомом цього рішення не був присутній жоден домовласник?! Ми маємо право знати правду про нашу власність. Нам не потрібна ніяка компенсація! Нам потрібні наші будинки та земля".

– Мій будинок №49 на вулиці Будівельників, який будували мої батьки, теж потрапив до "чорного" списку. Нас продають без нашого відома, – не могла стримати обурення Людмила Мусензова. – Колективні скарги я особисто віднесла міському голові Миколі Федоруку та головному архітекторові Сергію Гомоновичу, щоби вони звернули увагу на проблеми сотень людей, які теж є частиною громади. Цікаво, чому під знесення не запланували колишнє військове містечко в районі вулиці Миру? Там у старих одноповерхівках туляться по три-чотири сім’ї. Ті люди погодяться на переселення. Але їм це не пропонують – мабуть, невигідно ділитися квартирами зі стількома людьми. Натомість забрати вирішили нові дорогі особняки у цьому самому районі. Тобто інвестори за наш рахунок отримуватимуть надприбутки.

На зустріч із кореспондентом "МБ" прийшли понад 50 мешканців названих вулиць. Люди принесли документи, що підтверджують їхнє право власності на земельні ділянки та будинки, нещодавно видані дозволи на будівництво, показували свої нові двоповерхові особняки та євроремонт у кімнатах.

– І все це хочуть у нас забрати, – ледь не плакав Михайло ФЕРЛЕЙ, мешканець будинку №57 на проспекті Незалежності. – Чотири роки тому нам дали дозвіл на спорудження нового будинку. Ми вклали в нього багато грошей, які збирали все життя. Не ходили по ресторанах, не їздили на моря, а складали копійку до копійки. Якщо міська влада знала, що тут буде новий квартал, чому тоді давала дозвіл на будівництво?

– Я не встиг навіть пожити у своєму новому будинку, – поскаржився Іван КОСТИК, який проживає на вулиці Будівельників, 37. – Цього року за власні кошти провів воду та каналізацію, встановив індивідуальне опалення.

– Вісім років тому продав квартиру в багатоповерхівці і купив будинок на вулиці Винниченка, 27. Привів його до ладу, зробив ремонт фасаду та всередині, змурував дорогу огорожу, гараж, – продемонстрував нам своє господарство афганець і чорнобилець Дмитро ВАСИЛИНЮК. – Ніхто мені не поверне вкладені кошти. А повертатися знову в багатоповерхівку не хочу.

Мешканці вирішили для захисту своїх прав створити громадську раду свого мікрорайону, включивши до неї представників від кожної вулиці. "Ми не покинемо наших домівок і будемо боротися за них до кінця, – запевнив один із чоловіків. – Якщо треба, звертатимемося до суду. Дійдемо навіть до Європейського".
Надія БУДНА

Коментарі

Думку мешканців також врахують
Сергій ГОМОНОВИЧ, головний архітектор міста:
– Вилучення земельних ділянок на вулицях, зазначених у списку, відбуватиметься протягом тривалого періоду в декілька етапів. Будемо робити все цивілізовано, у рамках закону. Зараз управління земельних ресурсів здійснює інвентаризацію земельних ділянок та вивчає майновий фонд у районах, де планують будівництво нових житлових кварталів. Наступного року, якщо будуть кошти, почнемо розробляти план регенерації цих масивів. Його буде винесено на громадське обговорення. Деякі мешканці вже зараз згідні на переселення, деякі – категорично проти. Думки всіх буде враховано.

Місто має заплатити за особняки сповна
Максим КОСОВСЬКИЙ, адвокат:
– Згідно із законом, міська влада має право вилучати земельні ділянки в суспільних інтересах. Безумовно, у такому разі виникатимуть конфлікти між власниками і територіальною громадою.
Відшкодування вартості майна має бути повним та попереднім. Мешканцям також можуть пропонувати квартири у новобудовах.
Викуп земельної ділянки у зв’язку з суспільною необхідністю здійснюють за згодою власника або примусово за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Рішення про викуп земельної ділянки приймає орган місцевого самоврядування або орган влади, який попереджає власника не пізніше, ніж за рік до її вилучення. Мешканці можуть вимагати таку ринкову вартість земельної ділянки, будинку і майна, щоби придбати аналогічне житло в іншому районі міста. Вони можуть створити колективне об’єднання і відстоювати свої інтереси в судових інстанціях. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Лікарка назвала популярний серед українців напій, який спричиняє випадіння волосся
01:45
Весняна обрізка дерев: не пропустіть ці дні, аби гілки гнулися від плодів
01:30
Що їсти перед місячними, щоб уникнути перепадів настрою
01:15
Який кетчуп не можна купувати в українських магазинах і чому
01:00
Чи можна постити вагітним, жінкам, які годують грудьми, і дітям
00:45
Названо вітаміни, які треба пити для відновлення здоров’я шкіри після зими
00:30
Як правильно витирати екрани телевізора та монітора, щоб з часом не пошкодувати
00:15
У багатьох вони є! Ось які навушники сильно шкодять слуху
24 лютого, 2025
23:58
Економія чи зайва робота: чи потрібно вимикати бойлер на ніч
23:43
2 знаки Зодіаку, для яких весна буде сповнена романтики та пристрасті
23:26
На фронті 92 бойових зіткнення, майже третина з них - на Покровському напрямку
23:05
«Досі пишу йому, що кохаю»: історія чернівчанки, чоловік якої зник безвісти
ексклюзив
22:45
Які продукти слід їсти навесні, щоб отримати більше вітаміну E
22:24
«Бійці повинні добре поїсти та зігрітися»: на Буковині п’ятикласниці виготовляють окопні свічки
22:06
Всесвіт подарує крила щастя лише цим знакам Зодіаку
21:43
"Окупанти хотіли розстріляти, але забрали в полон": історія звільненого військового Дмитра Чучка
21:22
Перевищив норму у майже 8 разів: у Чернівцях затримали п'яного водія
20:58
Як три роки повномасштабного вторгнення вплинули на життя чернівчан - відео
20:39
Шмигаль запропонував посилити інтеграцію України до ринку Європи
20:20
Генасамблея ООН проголосувала резолюцію з засудженням РФ
19:57
В Україні додали нову причину для встановлення інвалідності
19:36
Президент відзначив захисника з Буковини орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня
19:19
НБУ випустив пам’ятну монету «Тримаймо стрій!» до річниці вторгнення РФ
18:59
Чим замінити каву: п'ять бадьорливих напоїв, які підвищать вашу енергію
18:48
За три роки в Чернівецькому перинатальному центрі народилося понад 600 дітей від переселенців
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм