RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Хвиля протесту назріває у Чернівцях після рішення міської влади забудувати багатоповерхівками райони особняків. Після публікації статті "Особняки підуть під знесення" (додаток "Місто" від 18 листопада) чернівчанка Людмила Мусензова принесла скаргу, під якою підписалися майже сорок сімей, житлові будинки яких потрапили під знесення. Йдеться про мешканців вулиць Будівельників, Винниченка, Кармелюка, Текстильників, Братерства, проспекту Незалежності, де планують спорудити новий жит­ловий квартал.

"Лише зі статті у вашій газеті ми дізналися, що нам загрожує виселення і вилучення наших будинків і земельних ділянок, – пишуть люди. – Чому нас заздалегідь не поінформували про це і чому під час прийняття міськвиконкомом цього рішення не був присутній жоден домовласник?! Ми маємо право знати правду про нашу власність. Нам не потрібна ніяка компенсація! Нам потрібні наші будинки та земля".

– Мій будинок №49 на вулиці Будівельників, який будували мої батьки, теж потрапив до "чорного" списку. Нас продають без нашого відома, – не могла стримати обурення Людмила Мусензова. – Колективні скарги я особисто віднесла міському голові Миколі Федоруку та головному архітекторові Сергію Гомоновичу, щоби вони звернули увагу на проблеми сотень людей, які теж є частиною громади. Цікаво, чому під знесення не запланували колишнє військове містечко в районі вулиці Миру? Там у старих одноповерхівках туляться по три-чотири сім’ї. Ті люди погодяться на переселення. Але їм це не пропонують – мабуть, невигідно ділитися квартирами зі стількома людьми. Натомість забрати вирішили нові дорогі особняки у цьому самому районі. Тобто інвестори за наш рахунок отримуватимуть надприбутки.

На зустріч із кореспондентом "МБ" прийшли понад 50 мешканців названих вулиць. Люди принесли документи, що підтверджують їхнє право власності на земельні ділянки та будинки, нещодавно видані дозволи на будівництво, показували свої нові двоповерхові особняки та євроремонт у кімнатах.

– І все це хочуть у нас забрати, – ледь не плакав Михайло ФЕРЛЕЙ, мешканець будинку №57 на проспекті Незалежності. – Чотири роки тому нам дали дозвіл на спорудження нового будинку. Ми вклали в нього багато грошей, які збирали все життя. Не ходили по ресторанах, не їздили на моря, а складали копійку до копійки. Якщо міська влада знала, що тут буде новий квартал, чому тоді давала дозвіл на будівництво?

– Я не встиг навіть пожити у своєму новому будинку, – поскаржився Іван КОСТИК, який проживає на вулиці Будівельників, 37. – Цього року за власні кошти провів воду та каналізацію, встановив індивідуальне опалення.

– Вісім років тому продав квартиру в багатоповерхівці і купив будинок на вулиці Винниченка, 27. Привів його до ладу, зробив ремонт фасаду та всередині, змурував дорогу огорожу, гараж, – продемонстрував нам своє господарство афганець і чорнобилець Дмитро ВАСИЛИНЮК. – Ніхто мені не поверне вкладені кошти. А повертатися знову в багатоповерхівку не хочу.

Мешканці вирішили для захисту своїх прав створити громадську раду свого мікрорайону, включивши до неї представників від кожної вулиці. "Ми не покинемо наших домівок і будемо боротися за них до кінця, – запевнив один із чоловіків. – Якщо треба, звертатимемося до суду. Дійдемо навіть до Європейського".
Надія БУДНА

Коментарі

Думку мешканців також врахують
Сергій ГОМОНОВИЧ, головний архітектор міста:
– Вилучення земельних ділянок на вулицях, зазначених у списку, відбуватиметься протягом тривалого періоду в декілька етапів. Будемо робити все цивілізовано, у рамках закону. Зараз управління земельних ресурсів здійснює інвентаризацію земельних ділянок та вивчає майновий фонд у районах, де планують будівництво нових житлових кварталів. Наступного року, якщо будуть кошти, почнемо розробляти план регенерації цих масивів. Його буде винесено на громадське обговорення. Деякі мешканці вже зараз згідні на переселення, деякі – категорично проти. Думки всіх буде враховано.

Місто має заплатити за особняки сповна
Максим КОСОВСЬКИЙ, адвокат:
– Згідно із законом, міська влада має право вилучати земельні ділянки в суспільних інтересах. Безумовно, у такому разі виникатимуть конфлікти між власниками і територіальною громадою.
Відшкодування вартості майна має бути повним та попереднім. Мешканцям також можуть пропонувати квартири у новобудовах.
Викуп земельної ділянки у зв’язку з суспільною необхідністю здійснюють за згодою власника або примусово за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Рішення про викуп земельної ділянки приймає орган місцевого самоврядування або орган влади, який попереджає власника не пізніше, ніж за рік до її вилучення. Мешканці можуть вимагати таку ринкову вартість земельної ділянки, будинку і майна, щоби придбати аналогічне житло в іншому районі міста. Вони можуть створити колективне об’єднання і відстоювати свої інтереси в судових інстанціях. 
25-11-2010, 10:55
Коментарів 0 Переглядів 2 401

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.