До пансіонату "Буковина" в селі Валя Кузьмина, що на Глибоччині, кореспонденти "МБ" навідалися, коли меблі та інший інвентар звідти передавали на баланс пансіонату "Черемош", що на Вижниччині. "Буковина" припинила своє функціонування рік тому після липневої повені. Перші поверхи корпусів були затоплені водою, а дах зірвало буревієм. Директор пансіонату Леонід ГОНЧАРУК, який вже п’ять років обіймає цю посаду, розводить руками: "Практично не можемо існувати. Електроенергію нам відрізали за борги. А як можна їх сплачувати, якщо ми не заробляємо?"
Колись навіть була сауна з басейном...
Територія пансіонату – в запустінні. Доріжки заросли травою, гойдалки на дитячому майданчику заіржавіли. Фактично пансіонат обслуговують п’ятеро осіб – троє охоронців, бухгалтер та директор, які працюють зараз на півставки. Озеро біля пансіонату замулене, рояться комарі. На територію пансіонату впускають всіх охочих – беруть п’ять гривень за в’їзд з машини. На березі озера або на території пансіонату, яка займає чотири гектари, можна розкласти намет. Проте переночувати в кімнатах не дозволяють – там немає водопостачання та світла.
– Раніше приймали відпочивальників за 30 гривень на добу. А тепер навіть не можу запропонувати нормальних умов, – каже директор пансіонату Леонід Гончарук. – Перший корпус приймав до 80 дітей. Загалом у пансіонаті могли відпочити до 150 дітей.
Був колись тут і третій корпус, але на його місці – лише залишки фундаменту.
– Хотів тут обладнати басейн 12 на 25 метрів. Зробити його критим, а воду – з підігрівом – ділиться давніми планами Леонід Іванович. – Колись на території функціонувала сауна з басейном. Тепер там лише птахи в’ють собі гнізда. Вікна та двері розбиті. Усе заросло травою та бур’янами.
– На капітальне відновлення пансіонату, включаючи очистку озера, потрібно не менше п’яти мільйонів доларів, – вважає директор. – А залишкова вартість пансіонату – 2-2,5 мільйона гривень.
Купити майно пансіонату поки що ніхто не хоче
Зараз корпус №1 та 1,8 гектара землі готові до продажу. Обласне державне підприємство "Чернівцітурист", на балансі якого знаходиться пансіонат "Буковина", планує провести аукціонні торги у третьому-четвертому кварталі цього року. Вартість об’єкта ще не визначили, але торік вона становила чотири мільйони гривень.
– Кошти, які вдасться вилучити від продажу, підуть на відновлення та підтримку корпусу №2, – каже генеральний директор ОДП "Чернівцітурист" Ілля КІНАЩУК. – Якби вдалося продати корпус №1, з отриманих коштів можна було би відновити водопостачання, замінити вікна та двері, покриття, відновити дитячий майданчик та доріжки. Це той мінімум, який дозволив би знову приймати у пансіонаті дітей. На очистку озера цих коштів не вистачило б. Якщо об’єкт буде реалізовано у четвертому кварталі цього року, то на ремонт, за умови достатнього та вчасного фінансування, може піти три-чотири місяці. Тобто до літа можна було би підготуватися до прийому дітей. На жаль, наразі ще не заявлено жодного учасника аукціону.
З пансіонатом "Черемош", який також знаходиться на балансі "Чернівцітуристу", ситуація набагато краща. Закладу вдається працювати за рахунок самоокупності. Влітку він приймає дітей, а восени та взимку – дорослих відпочивальників. 24-денна путівка для дітей коштує 1354 гривні. Денна вартість відпочинку та оздоровлення – 64,5 гривні.
Ольга ГНІДАН
6-08-2009, 10:19
0
4 842