У середу, 24 червня, в обласній школі-інтернаті для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відбувся випускний вечір. На ньому побували кореспонденти "МБ". Атестати про закінчення повної середньої освіти отримали 12 випускників (також атестати про базову середню освіту отримали й дев’ятикласники). Із випускників лише Сергій Паладійчук за результатами тестування вступатиме до вузу. Одна випускниця, яка теж склала тести, навчатиметься у технікумі, решта – в училищах.
Учителям не дарували великих букетів і подарунків, біля школярів не метушилися батьки і родичі, не фотографували та не знімали їх на відео. Але, незважаючи на це, настрій у випускників був піднесений. Дівчата одягнули парадні вечірні сукні, зробили стильні зачіски. Впевнено почувалися у костюмах, краватках і нових туфлях хлопці.
"Дивіться, які у нас гарні парубки, – сміється заступник директора школи-інтернату Євгенія ФАКАС, обіймаючи двох красенів у світлих костюмах. – Це президент нашої школи Сергій Бойчук. Цього року він брав участь у конкурсі і став "Містером Буковина".
Юля Скрипник одягнула на випускний свою весільну сукню. 13 червня у неї вже відбулося весілля. Підтримати молоду дружину прийшов її чоловік Павло. "Хочу, щоби в нас була гарна сім’я, і ми ніколи не віддамо свої дітей до інтернату" – каже Юля тремтячим голосом. Ще одна випускниця інтернату Олена виходить заміж 27 червня.
Разом зі своїми випускницями-дев’ятикласницями робила макіяж перед дзеркалом і їхня вихователь Неля ТРИКОЗЕНКО. "Не можу намилуватися своїми дівчатами, – зізналася пані Неля. – Сукні для них пошили безкоштовно вдома мої подруги Катерина та Олена. А зачіски – теж безкоштовно – зробила майстер салону "Тетяна" Наталя Кордон. Отож наші випускники виглядають не гірше за тих, у кого є батьки".
– Це перший мій випуск. Я працювала вихователем у теперішньому одинадцятому класі сім років, тому добре знаю кожного з дванадцяти своїх випускників, – розповіла вихователь Ольга ЗАЄЦЬ, тримаючи в руках скромний букет квітів. – У нас навчаються діти з нелегкою долею. Тому їх потрібно розуміти, любити і бути добрими до них.
Хоча в деяких випускників є родичі, навіть батьки, ніхто з них не прийшов привітати їх із радісною подією. Лише Марія Гордійчук похвалилася, що прийдуть двоє її старших братів. Ще до одного хлопця прийшла бабуся. Не було ні спонсорів, ні представників влади.
– Тішуся, що всі наші одинадцятикласники склали іспити і отримали атестати, – зізнався
директор школи-інтернату Іван СЕМЕНЮК. – Адже не всі вони вчасно пішли до першого класу. Одному з випускників уже виповнилося 20 років. Є старші дівчата. Двоє з них вже навіть вийшли заміж. Хвилюватимуся за кожного випускника. У нас вони можуть перебувати до 31 серпня, а потім йдуть хто куди. Більшість навчатиметься в училищах, де їм повинні надати гуртожитки, забезпечити стипендією. Але мені назавжди запам’яталися слова одного нашого випускника: "А де ми завтра будемо їсти, Іване Васильовичу?". Отож серце болітиме. Випускний допомогли підготувати машзавод, хімзавод, "Трембіта". Тролейбусне депо виділило нам тролейбус, на якому поїдемо до комплексу "Черемош", де для випускників накриють святковий стіл. Все буде, як у людей".
Надія БУДНА
26-06-2009, 10:22
0
6 056