Депутати обласної ради на сесії 17 червня підняли проблему стосовно законності видобутку та транспортування нафти на Лопушнянському родовищі, що на Вижниччині, де здійснює роботи нафтогазовидобувне управління "Надвірнанафтогаз" ВАТ "Укрнафта". Ще в березні 2007 року на Берегометській нафтоналивній станції на вимогу податкової для контролю за видобутком і відвантаженням нафти встановлено лічильник. За рік обсяг відвантаженого пального, відповідно до показників лічильника, становив 56,6 тисячі тонн, а згідно з поданими до податкової розрахунками, за цей же період обсяг видобутку нафти – 12,7 тисячі тонн. Тобто розбіжності склали 43,9 тисячі тонн на суму 162,5 мільйона гривень. Щоби перевірити ці факти, Міністерство охорони навколишнього природного середовища направило в область своїх фахівців. З’ясувалося, що розбіжність між показниками лічильника та фактичними обсягами відвантаженої нафти виникла внаслідок технічної несправності приладу обліку. Однак ні нафтогазовидобувне управління, ні ВАТ "Укрнафта" не повідомляли про несправність лічильника. Отже, 30 травня 2008 року лічильник демонтували й досі не встановили. Таким чином було створено умови для формування надлишку нафти і подальшої її незаконної реалізації.
Також з 2005 року "Укрнафта" припинила сплату податку на прибуток на території нашої області. Розрахункові втрати бюджету області, виходячи з імовірних обсягів видобутку нафти і газу 2009 року, становитимуть 18,3 мільйона гривень.
Зважаючи на це, депутати звернулися до уряду з вимогою припинити дію ліцензії з видобутку нафти і газу, виданої ВАТ "Укрнафта", до встановлення надвірнянськими нафтовиками лічильника. А ще хочуть, щоб уряд вирішив питання реєстрації та сплати податків видобувачами за місцем фактичного видобутку.
– Мало віриться, що воно дасть позитивний результат, – вважає голова Вижницької районної ради Юрій НИКИФОРЯК. – Ми вже неодноразово зверталися до уряду з такими пропозиціями, але без успіху. Нафтовики заборгували нашому району за минулий і нинішній роки чотири мільйони гривень, які використовуються для соціально-економічного розвитку сіл та райцентру. Як "вибити" ці кошти, не знаємо. Мабуть, доведеться накласти вето на користування тією землею, на якій працюють нафтовики.
Василь ГІРСЬКИЙ
19-06-2009, 11:01
0
1 880