RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » У вихідні – худнути на конях чи смажити шашлики під старовинними хатами

У вихідні – худнути на конях чи смажити шашлики під старовинними хатами

Відпустку влітку щастить отримати не кожному, та й дозволити собі далеку поїздку в цей час багатьом не по кишені. Однак цікаво відпочити спекотної пори усією сім’єю можна і не виїжджаючи далеко за межі міста.
Сім’ї Михайлюків – подружжю та їхньому десятирічному синові – подобається активний відпочинок. "Сидіти цілий день на дачі чи лежати на сонці – це не для нас, – запевняє глава сімейства Віктор Семенович. – Надаємо перевагу спортивним заняттям, корисним для здоров’я. У вихідні ходимо в Центральний парк культури та відпочинку імені Т. Шевченка грати в теніс. Часто навідуємося в парк "Жовтневий", бо синові подобається міні-гольф. Дружина ж любить боулінг, тому ходимо до боулінг-клубу. І, звісно, дуже любимо кататися на ковзанах на льодовому майданчику". За місяць сім’я витрачає на спільні розваги 400-500 гривень. Каже, що сума немала, однак поїхати втрьох на море коштуватиме набагато дорожче.
Сім’я Тітових любить відпочивати в парку "Жовтневому". "Майже щодня буваємо тут, – розповіла Анна ТІТОВА. – Атракціони тут значно дешевші, ніж у центральному парку, і людей не так багато. Цього року з’явилася цікава новинка – два міні-автобуси з відкритим верхом возять дітей по всій території парку. Із чоловіком часто ходимо грати в гольф. Прикро, що в парку не можна купатися".
А родина Айсюків – дружина, чоловік, їхні доньки й онучка – взагалі відпочиває майже безкоштовно. "У селі Луківці (за 13 кілометрів від Чернівців) придбали невелику хату, город і сад, – розповіла Валентина АЙСЮК. – Майже всі сімейні свята проводимо тут: смажимо шашлики, варимо уху".

Ракетки і корт – напрокат
У великий теніс у Чернівцях можна пограти на кортах обласної дитячо-юнацької спортивної школи на вулиці О. Гузар (біля стадіону "Буковина"), у приватних клубах на розі вулиць Руської та Винниченка та на вулиці О. Кобилянської (біля обласної бібліотеки).
Година оренди корту коштує 60 гривень, прокат ракетки – п’ять, послуги тренера – 30, послуги спаринг-партнера – 20 гривень. У клубі "Асе" також пропонують прокат тенісної гармати та гру в настільний теніс (20 грн за годину).
У спортшколі можна орендувати корт після 19.00 по 45 гривень за годину.

Альтанку для шашликів замовляйте за тиждень наперед
Любителів посмажити шашлики в місцевих туркомплексах застерігають:
якщо хочете орендувати альтанку з мангалом на вихідні, краще зробити замовлення за тиждень наперед, бо місць може не бути. Коштуватиме вона від 70 до 150 гривень за день. У "Цецино" відпочивальникам надають дрова, у "Сонячній долині" в Боянах – дрова й деревне вугілля, а в "Аква-Плюс" у Кам’яній дрова потрібно привозити з собою, можна зібрати в лісі або купити в комплексі вугілля. У "Цецино" пропонують економний варіант – столик із двома лавочками, мангалом і дровами в лісі за 50 гривень. Разом із вартістю таксі, двох кілограмів м’яса та набору продуктів для пікніка такий відпочинок обійдеться сім’ї мінімум у 300 гривень.
До речі, спеціально для пікніків облаштували павільйони зі столами й лавками в музеї народної архітектури і побуту, що на Кемпінгу (вхідний квиток коштує п’ять гривень, оренда павільйону – 50). Охочі прийти на все готове можуть скуштувати шашлики також у ресторанах. Окремі заклади з літніми майданчиками готують їх на справжніх мангалах просто неба. Коштує 100-грамова порція приблизно 20 гривень.

Втриматися в сідлі навчать інструктори
Поїздити верхи самим та покатати дітей на поні у відпочинкових комплексах коштуватиме від 60 гривень за годину. Це можна зробити в "Цецино", "Сонячній долині" та кінноспортивному клубі "Троя" в селі Реваківцях Кіцманського району. У "Цецино" (година – 60 гривень) за послуги інструктора не потрібно платити окремо, в "Сонячній долині" (година – 70 гривень), якщо є потреба в порадах фахівця, доведеться доплатити ще 20 гривень за годину.
У клубі "Троя", щоби навчитися верхової їзди професійно, пропонують абонемент на 10 занять (вартість – 500 гривень), у такому випадку з наїзниками займаються професійні тренери. Просто для розваги 10 хвилин їзди коштуватимуть 20 гривень, година – 100.
Усі заклади верхової їзди мають ресторани й умови для різнопланового відпочинку. Тож спілкування з тваринами можна поєднати з пікніком, оздоровленням та, що також важливо, – схудненням. Саме для зменшення ваги займається верховою їздою чимало чернівчан.

На пляжі здають в оренду шезлонги та сітку
Єдине облаштоване місце для купання в Чернівцях – міський пляж на Пруті. Тут впорядковано туалети, роздягальні, є дві гойдалки й пісочниця для дітей. Відпочивальникам здають в оренду шезлонги (по 5 гривень за день), парасольки та мангали (10 гривень), спортивний інвентар для тенісу, волейболу, більярду (10 гривень).
У кафе, що працює на пляжі, можна придбати морозиво, пиво, холодні напої і навіть пообідати. Прохолодні напої для сім’ї разом з орендою шезлонгів, парасолі та мангалу обійдуться від 60 гривень.

У човні можна поплавати озером
Покататися на човнах та катамаранах можна в кількох відпочинкових комплексах області.
В "Аква-плюс", що у селі Кам’яна Сторожинецького району, оренда катамарана чи великого човна коштує 40 гривень за годину, маленький човен, що вміщує до чотирьох осіб, обійдеться в 30 гривень.
У ресторанно-готельному комплексі "Сонячна долина" прокататися на катамарані можна за 20 гривень за 20 хвилин, півгодини прокату коштуватиме 25 гривень, а година – 45.

У дощ – покидати кулі
У боулінг-клубі влітку за поганої погоди відвідувачів не бракує. Із червня тут діють літні знижки – година гри на одній доріжці коштує від 70 гривень (у будні з 11.00 до 18.00) до 150 (у п’ятницю, суботу, неділю з 20.00 до 01.00). Для студентів та школярів ціни ще нижчі.
– На одній доріжці може грати до шести осіб. Сім’ї з дітьми часто обирають такий відпочинок. Якщо врахувати
вартість напоїв, обійдеться він від 100 гривень для усієї сім’ї, – розповіла Ольга, менеджер боулінг-клубу.
Окрім боулінгу, в закладі діє бар, ресторан, є більярд. Новачків азам гри навчає інструктор.

Міні-гольф – як звичайний, тільки на меншому полі
Навчтися грати в гольф, щоправда, на значно меншому полі, в Чернівцях можна в клубі "Гольфстрім" у парку "Жовтневому". "Беремо плату не за годину, а за одне коло, тобто людині потрібно пройти 12 лунок, – розповів інструктор клубу Павло. – Для дорослих це коштує 25 гривень, для дітей – 15. На друге коло робимо клієнтові знижку, а третє – взагалі безкоштовне. У клубі проводимо дні народження для дітей, вмикаємо "Караоке", організовуємо дитячі турніри з міні-гольфу.
Надія БУДНА, Марина КАРАСЬОВА
18-06-2009, 10:43
Коментарів 0 Переглядів 2 031

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.