Захищати стіни від води з даху повинна водостічна система. Але тільки в тому разі, якщо вона якісна і правильно змонтована.
Водостічна система складається з безлічі комплектуючих деталей (ринви, кронштейни, заглушки, повороти труби, труби тощо). І якщо все зроблено правильно, дощова вода з покрівлі по ринвах відводиться до водостічних труб, а далі – в каналізацію. Найкраще водостік монтувати разом із облаштуванням покрівлі.
Сучасні виробники пропонують два види систем: металеві та ПВХ (полівінілхлорид).
– Наразі 90-95 відсотків нашого ринку – пластикові водостічні системи. Вони простіші в монтажі і майже вдвічі дешевші, ніж металеві, – пояснює Ігор ГЕМБЛЮК, директор фірми. – Раніше існувала проблема з ПВХ-конструкціями, оскільки вони вигоряли. Свого часу з Польщі контрабандою завозили неякісні системи, які втрачали колір. Тепер цю проблему вирішено. І хоча будь-яке полімерне покриття приблизно через п’ять-десять років вигоряє, треба знати, наскільки рівномірно це відбуватиметься.
Пропонують переважно водостічні системи іноземного виробництва. В Україні тільки два заводи виготовляють таку продукцію. На думку Ігоря Гемблюка, щодо вартості, то нині український виробник – поза будь-якою конкуренцією, адже імпорт серйозно подорожчав.
– Щоби вибрати якісну водостічну систему, варто подивитися, де подібну вже змонтували два-три роки тому, – радить фахівець. – Неякісна ПВХ-система вигоряє вже впродовж першого року.
Марина КАРАСЬОВА
ОСНОВНІ ПРАВИЛА
Питання монтажу покрівлі та водостічної системи потрібно вирішувати одночасно.
Купуючи систему, цікавтеся у продавців сертифікатами якості, гарантією, сервісом.
Важливе значення має правильний монтаж. Наприклад, ринву монтують під певним нахилом до покрівлі, щоби взимку сніг сходив на землю, а не накопичувався. Якщо він збиратиметься у ринві, це може деформувати або взагалі зірвати водовідвід.
Ринва повинна мати кут нахилу від краю до краю, щоби вода природно стікала. На десять метрів – нахил приблизно три-п’ять сантиметрів.
Одну водостічну трубу використовують, якщо довжина ринви до воронки 10 метрів, якщо більше – фахівці рекомендують монтувати дві труби.
Відповідність типу покрівлі і водостічної системи не обов’язкова: можна встановити пластиковий водовідвід із металочерепичною покрівлею. Важливо, щоби вони поєднувалися за кольором і фактурою. Переважно водостічні системи виготовляють кількох кольорів: білого, червоного, коричневого, зеленого, сірого.
Труби та ринви повинні збігатися за відтінком із комплектуючими.
ДОГЛЯД
Водостічна система, за словами Ігоря Гемблюка, в середньому служить 20-25 років, але потребує певного догляду. Періодично водовідвід потрібно оглядати та чистити. Адже там накопичується бруд, пісок (особливо біля дороги), листя, гілки. Якщо систему не чистити, сміття заважатиме нормальному проходженню води, яка, зрештою, може деформувати водовідвід або почати переливатися через краї ринви і текти стінами.
Щоби підтримувати охайний вигляд фасаду, водостічну систему потрібно час від часу чистити від бруду зовні.
18-06-2009, 10:24
0
7 093