Енергією, яку видобуває вітрогенератор, можна забезпечити всі потреби будинку. За словами фахівців, які займаються альтернативними джерелами енергії, оформляти спеціальні дозволи при цьому не потрібно, адже енергія вітру використовується для власних потреб. Вітрогенератори – дорогі для більшості, але за роки роботи себе окуплять.
Існує чимало моделей вітряків. Наприклад, вертикальні моделі мають вигляд розрізаної діжки на осі або вертушки на прохідній. Вони відрізняються від горизонтальних тим, що не мають значної вібрації, оскільки обертання відбувається навколо осі, центр якої збігається з центром вишки. Вони вловлюють вітер будь-якого напрямку. А ось горизонтальним доводиться розвертатися.
– Вертикальна – новіша система, вдосконалена. Такі вітрогенератори не шумлять, не шкодять птахам, конструкція абсолютно нікому не заважає, – говорить підприємець Дмитро АСТАШ. – Установка починає працювати за швидкості вітру 2,0-2,5 метра на секунду, а горизонтальні – 10 метрів на секунду.
Перший такий вітрогенератор нещодавно встановили в Хотинському районі. За словами пана Дмитра, особливих умов не потрібно, головне – знайти відповідне місце для встановлення вишки. Її висота починається від семи метрів. Чим потужніша конструкція, тим вона вища. Мінімальна потужність – 500 Вт. "Потужність може бути різною, залежно від потреб людини. На особняк може вистачити 2-5 кВт, – зауважує Дмитро Асташ. – Коштуватиме вітрогенератор на 2,5-3 кВт приблизно 10 тисяч доларів". (М. Карасьова)
18-06-2009, 10:23
0
7 900