Середа, 28 травня 2025

Займаючись ушу, можна вивчити китайську мову

у номері / суспільство
1 922
0
14-річна Тетяна Продан займається ушу вже три роки. За цей час посіла чимало призових місць на чемпіонатах України та здобула звання кандидата в майстри спорту. Чудово володіє шаблею. На заняттях вона використовує декоративну шаблю, але за потреби могла би вправно скористатися і справжньою. Колись Таня три роки займалася танцями, але потім відчула, що це не для неї. А якось побачила виступ спортсменів з ушу й зрозуміла: ось те, що їй треба! Дівчина пригадує свої перші заняття: коліна трусилися (адже ушу – це досить виснажливі тренування), все тіло боліло. Але минулося, і зараз Таня виконує всі вправи.
– Так, буває важко, – зізнається дівчина. – Іноді болять колінні суглоби. Але змазую їх різними мазями й далі тренуюся. Заняття в нас тривають дві години. Під час них тренуємо всі групи м’язів, качаємо прес. Також виконуємо дихальні вправи. У мене – хронічний гайморит, тож вправи мені дуже допомагають. На заняттях збагачуюся також духовно. Адже ми вивчаємо канони ченців монастиря Шаолінь, який у Китаї вважається центром бойових мистецтв. А ще до нас приїжджають майстри ушу з Китаю, Гонконгу – і можна трохи вивчити китайську мову. У мене навіть є мрія – поїхати до Китаю! Чому я займаюся ушу? Бо не хочу, як більшість ровесників, сидіти годинами перед комп’ютером.

ДЕ МОЖНА ЗАЙМАТИСЯ УШУ:
В обласному центрі "Спорт для всіх" (вул. Університетська, 50) вам порадять, куди далі звернутися.
Галина МАРКІВ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують