Цього року на водоймах області вже загинуло 13 осіб, із них п’ятеро – діти. Загалом же за останні п’ять років на водоймах області загинула понад сотня людей.
Водолази станції рятувальної допомоги кажуть, що багато відпочивальників – справжні екстремали, тому що у будь-якому стані заходять у воду.
– Було би непогано, якби у школах ввели такий обов’язковий предмет, як плавання, – вважає начальник міської рятувальної станції Василь МАНИК. – Адже з початку року рятувати довелося майже десятьох людей, причому не лише влітку, а й взимку – допомагали рибалкам. Загалом у спекотну погоду мало не щодня доводиться комусь надавати допомогу. Зазвичай це люди у стані алкогольного сп’яніння. Наприклад, минулого тижня рятувальники допомагали чоловікові приблизно 25-річного віку. Він був у стані алкогольного сп’яніння і вирішив стрибнути у воду, де глибина по коліна. Через це
сильно подер руки. За день до цього теж чоловік напідпитку не міг впоратися із течею. Рятувальник вчасно прийшов на допомогу. Часто виходить, що людина нагрілася на сонці, заходить у воду, і в неї починається судома м’язів. Люди розгублюються, не знають, як себе поводити.
Зазвичай роботи більшає у спекотні вихідні. Тоді виставляємо два пости, щоби стежити за великою кількістю відпочивальників. Іноді доводиться рятувати двох-трьох людей.
Найнебезпечніша категорія відпочивальників – чоловіки. Вони більш безпечні у воді, тому частіше тонуть. А ось жінки до води ставляться з обережністю. За свою практику пам’ятаю лише кілька випадків, коли втопилися жінки.
Людмила ОСАДЧУК
16-06-2009, 10:28
0
1 689