Туристи останніми місяцями уважніше приглядаються до внутрішніх маршрутів. Що цього року може запропонувати їм наша область? Кореспондент "МБ" з’ясовувала це у Петра БРИЖАКА, начальника управління культури та туризму ОДА.
– Із початком нового сезону в туристів завжди є сподівання, що новий сезон буде кращим, ніж минулий, – розповідає Петро Брижак. – Хоча на сьогодні у більшості громадян є економічні труднощі. Але сподіваємося, що сезон для області буде успішний.
– Чи має криза позитивний вплив на внутрішній туризм?
– Безперечно, є свій позитив. Бачимо, що люди відмовляються від дорогих турів за кордон і надають перевагу відпочинку в нас.
– Що нового з’явиться в області цього року?
– Цього року вже відкрилися два цікаві об’єкти: остання черга готельно-туристичного комплексу "Під липами" в селі Шипинці і готельно-ресторанний комплекс "Преміум" у Чернівцях. Крім того, вже в травні відкриють сезон у комплексі "Тірас", що у Непоротовому, та "Дністер" в урочищі Стара Вишнева на Сокирянщині. Уже не таємниця, що й у Боянах у відпочинковому комплексі "Сонячна долина" здійснюють активну підготовку до спорудження гірськолижної траси. Крім того, губернатор взяв під контроль спорудження одного з найпотужніших комплексів "Фортеця гетьманів" у Хотині. Обсяг робіт дуже великий, але якщо до кінця травня не почнемо будівництво, будемо змушені консервувати його на рік.
– А нові маршрути областю розробляються?
– П’ять туристичних маршрутів ми навіть подали на Всеукраїнський конкурс "Сім чудесних маршрутів України". Цікаві маршрути Чернівці – Біла Криниця, Чернівці – Хотин, мале і велике буковинське кільце. Багато маршрутів пов’язані з розбудовою інфраструктури. Наприклад, з будівництвом на об’їзній дорозі туркомлексу підвищиться статус маршруту до Білої Криниці. Така сама ситуація колись була з великим буковинським кільцем. Раніше на відрізку від Берегомета до Путили туристам не було де зупинитися, а зараз багатьох туди приваблює, наприклад, найвисокогірніший комплекс України "Ковчег", який збудовано на горі Мегура на висоті 1313 метрів.
– Яка ситуація з зеленим туризмом?
– В області нині приватних садиб – понад 80, найбільше в Кіцманському, Вижницькому, Путильському, Сторожинецькому районах. А ось для дністровських районів потрібен додатковий поштовх. Нині бракує садиб сільського туризму в Заставнівському, Кельменецькому, Сокирянському, Хотинському районах.
– Що треба робити, щоби привернути більше туристів?
– Сьогодні недостатньо реклами, коштів, які на неї виділяють. Якщо 2004-2006 років ми задавали тон у Західній Україні щодо промоційної діяльності, нині інші західні області нас обійшли. У сусідній Івано-Франківщині на програму розвитку туризму виділяють уп’ятеро більше коштів, ніж у нас. За ці кошти вони, на відміну від нас, можуть проводити потужні рекламні кампанії тощо.
Марина КАРАСЬОВА
статистика
Торік Буковину відвідало 6729 іноземних туристів, виїжджали за кордон 47090 буковинців. Внутрішній туризм – 41895 осіб; екскурсантів – 16729. Обсяг наданих туристичних послуг становив майже 37 мільйонів гривень.