DataLife Engine > суспільство > «Мало реклами, щоби привабити до нас туристів»

«Мало реклами, щоби привабити до нас туристів»

Туристи останніми місяцями уважніше приглядаються до внутрішніх маршрутів. Що цього року може запропонувати їм наша область? Кореспондент "МБ" з’ясовувала це у Петра БРИЖАКА, начальника управління культури та туризму ОДА.
– Із початком нового сезону в туристів завжди є сподівання, що новий сезон буде кращим, ніж минулий, – розповідає Петро Брижак. – Хоча на сьогодні у більшості громадян є економічні труднощі. Але сподіваємося, що сезон для області буде успішний.
– Чи має криза позитивний вплив на внутрішній туризм?
– Безперечно, є свій позитив. Бачимо, що люди відмовляються від дорогих турів за кордон і надають перевагу відпочинку в нас.
– Що нового з’явиться в області цього року?
– Цього року вже відкрилися два цікаві об’єкти: остання черга готельно-туристичного комплексу "Під липами" в селі Шипинці і готельно-ресторанний комплекс "Преміум" у Чернівцях. Крім того, вже в травні відкриють сезон у комплексі "Тірас", що у Непоротовому, та "Дністер" в урочищі Стара Вишнева на Сокирянщині. Уже не таємниця, що й у Боянах у відпочинковому комплексі "Сонячна долина" здійснюють активну підготовку до спорудження гірськолижної траси. Крім того, губернатор взяв під контроль спорудження одного з найпотужніших комплексів "Фортеця гетьманів" у Хотині. Обсяг робіт дуже великий, але якщо до кінця травня не почнемо будівництво, будемо змушені консервувати його на рік.
– А нові маршрути областю розробляються?
– П’ять туристичних маршрутів ми навіть подали на Всеукраїнський конкурс "Сім чудесних маршрутів України". Цікаві маршрути Чернівці – Біла Криниця, Чернівці – Хотин, мале і велике буковинське кільце. Багато маршрутів пов’язані з розбудовою інфраструктури. Наприклад, з будівництвом на об’їзній дорозі туркомлексу підвищиться статус маршруту до Білої Криниці. Така сама ситуація колись була з великим буковинським кільцем. Раніше на відрізку від Берегомета до Путили туристам не було де зупинитися, а зараз багатьох туди приваблює, наприклад, найвисокогірніший комплекс України "Ковчег", який збудовано на горі Мегура на висоті 1313 метрів.
– Яка ситуація з зеленим туризмом?
– В області нині приватних садиб – понад 80, найбільше в Кіцманському, Вижницькому, Путильському, Сторожинецькому районах. А ось для дністровських районів потрібен додатковий поштовх. Нині бракує садиб сільського туризму в Заставнівському, Кельменецькому, Сокирянському, Хотинському районах.
– Що треба робити, щоби привернути більше туристів?
– Сьогодні недостатньо реклами, коштів, які на неї виділяють. Якщо 2004-2006 років ми задавали тон у Західній Україні щодо промоційної діяльності, нині інші західні області нас обійшли. У сусідній Івано-Франківщині на програму розвитку туризму виділяють уп’ятеро більше коштів, ніж у нас. За ці кошти вони, на відміну від нас, можуть проводити потужні рекламні кампанії тощо.
Марина КАРАСЬОВА
статистика
Торік Буковину відвідало 6729 іноземних туристів, виїжджали за кордон 47090 буковинців. Внутрішній туризм – 41895 осіб; екскурсантів – 16729. Обсяг наданих туристичних послуг становив майже 37 мільйонів гривень.



Повернутися назад