Сіль в області скуповують мішками. Це уже викликало незначне подорожчання. Однак такого ажіотажу, як у східних регіонах, у нас немає – там кілограм подекуди продають по п’ять гривень.
– Уже два тижні, як сіль у нас розкуповують мішками по 25 кілограмів, – розповіла директор "Чернівцібакалії" Лідія МЕЛЬНИЧУК. – За цей час ми продали стільки солі, скільки раніше вистачало на три місяці торгівлі. Скуповують і пенсіонери, і молоді, ніби до війни готуються. Я вже запитую, навіщо їм та сіль? "Хто знає, що далі буде", – кажуть. Борошно, цукор, крупи також купують гуртом, запасаються. Але їх у нас ще достатньо є, а ось сіль майже всю розібрали.
Гуртова ціна кілограма солі для охочих придбати мішок – 80 копійок за кілограм. Її не підвищували. На базарі ж уроздріб кілограмовий пакет солі вартує 1,5-2 гривні. І дефіциту не відчувається.
За перші десять днів березня сіль в області подорожчала в середньому на 10,8% – з 1,20 до 1,33 грн за кілограм. Підвищення ціни держінспекція з контролю за цінами пояснює зменшенням пропозиції товару при ажіотажному попиті населення. Фахівці прогнозують подальше подорожчання солі найближчими днями через ажіотажний попит населення.
– Завод "Артемсіль", який виготовляє 80% української солі, щороку на місяць-півтора зупиняється на техобслуговування і в цей час менше відпускає солі, – розповів Віктор ЛАЩАК, начальник держінспекції з контролю за цінами в області. – Зараз ця технічна перерва на заводі уже закінчилася, там запущено додаткову третю лінію, і завод відпускає сіль у звичайному режимі по 43 копійки за кілограм. У нашу область партія солі надійде з 16 березня. Підприємство "Шанс" завезе вагон солі по ціні 62-68 копійок.
Масове запасання сіллю фахівець пояснює лише панікою. Проблем із виробництвом солі немає – запасів українського родовища вистачить на 500 років. Жодних цінових обмежень на цей продукт запроваджувати не планують. Ціну солі визначає ринок, і продавці мають право просити хоч сто гривень за пачку – були б покупці.
Скуповування солі, схоже, уже перетворюється на щорічну традицію – нагадаємо, що торік також під час аналогічної перерви в роботі солевидобувного підприємства ціна солі у Чернівцях підскочила до 5-6 гривень за кілограм, а з багатьох прилавків вона взагалі зникла. Однак за лічені дні ажіотаж припинився, і ціна повернулася до однієї гривні.
Надія МАКУШИНСЬКА
12-03-2009, 11:33
0
2 363