Продовжити життя вікнам, правильно доглядаючи за ними, нескладна наука. Кілька основних порад, сподіваємося, стануть у нагоді.
Для дерев’яних – волога серветка
і засоби для меблів
Найвибагливіші щодо догляду. Їх потрібно постійно підфарбовувати, оскільки волога, що потрапляє на деревину, може спричинити руйнування.
Дерев’яні вікна краще не мити, а протирати зволоженою серветкою. Для видалення бруду з рам варто придбати оригінальні засоби, але як варіант – можна скористатися засобами з догляду за меблями. У жодному разі не використовувати абразивних розчинів та тих, що роз’їдають поверхню. Крім того, щоби уникнути конденсації та довше зберегти віконні палітурки в хорошому стані, кімнати потрібно частіше провітрювати.
Перш ніж фарбувати запущені рами, де фарба полущилася, поверхню треба відшліфувати.
Для рам вибирають фарби світлого кольору, особливо доречно це для вікон з сонячного боку. Світлі відтінки краще відбивають сонячне проміння, а рама відповідно менше перегрівається і не розсихається передчасно.
Для металопластикових – мильний розчин
Якщо металопластикове вікно щойно встановили, варто видалити залишки цементу, а також зняти захисну плівку, потім це буде зробити важче, – радить Альона САМОХВАЛОВА, менеджер підприємства з реалізації металопластикової продукції. – А мити металопластикові вікна можна звичайним мильним розчином. Але у жодному разі не треба використовувати засоби, що містять абразивні частки, кислоти, бензин чи ацетон.
Не менше, як двічі на рік потрібно рухомі частини фурнітури чистити та змащувати, наприклад, машинним маслом або вазеліном. З такою самою періодичністю варто змащувати гумові ущільнювачі – для цього є спеціальні засоби, що містять гліцерин або силікон. Неодмінно потрібно стежити за водопровідними каналами і чистити, якщо вони забиваються, але неметалевим предметом.
Якщо з часом погіршилася звукоізоляція, це можна перевірити за допомогою аркуша паперу. Покласти його між стулкою та коробкою і зачинити вікно. Якщо папір не можна витягнути, фурнітура відрегульована нормально, якщо вільно рухається – механізм варто відрегулювати.
Про проблеми з герметичністю свідчить конденсат у середині склопакета (його доведеться замінити). А волога на зовнішній поверхні свідчить про високий рівень вологи в приміщенні. (В. Угорська)
12-03-2009, 10:35
0
1 663