RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Ставши на один день кандидатом у заробітчани, кореспондент "МБ" обійшла з десяток туристичних фірм, щоби з’ясувати, як вибратися за кордон на роботу. Ми шукали насамперед пропозиції для подружньої пари.
У великих туристичних фірмах, які дорожать репутацією, мені відразу повідомили, що не працевлаштовують за кордоном. Коли ж я запитала, чи можуть вони мені відкрити туристичну візу до найближчої країни, а звідти я вже дістануся куди треба, мені відмовили. Пояснили це тим, що якщо після закінчення терміну туристичної візи людина не повертається назад, фірму можуть позбавити ліцензії. Тож візи ці фірми видають лише з тією умовою, що людина повернеться назад.
– За кордоном ще більша криза, ніж у нас, – запевнили мене в одній із фірм. – Тому тим, хто туди поїхав навіть за трудовим контрактом, тобто легально, роботодавці вже доплачують за три місяці наперед, тільки щоби вони розірвали контракт і повернулися додому. Що вже тоді казати про нелегалів? Таким їхати за кордон можна лише тоді, коли є знайомі, рідні, які зустрінуть, допоможуть з роботою. Раніше на українців був попит на іноземному ринку праці. А зараз пропозиція перевищує попит. Тому, якщо вам і запропонують роботу, то таку, за яку ніхто з іноземців не хоче братися. Вас можуть поставити в такі умови, що вам доведеться навіть піти на “панель”. Або, у кращому випадку, доглядати за старими людьми чи дітьми. Був випадок, коли нашу жінку там втопили за те, що вона щось не так сказала дитині іноземців.
У більшості фірм зізнавалися, що не мають права працевлаштовувати за кордоном, але обіцяли відкрити візу до Польщі на 10 днів, а звідти вже пропонували їхати куди заманеться.
– Відкриваєте туристичну візу до будь-якої країни, наприклад, Польщі, – пояснює туристичний менеджер однієї з фірм. – А ми вас відвозимо туди, куди вам потрібно. Якщо хочете до Мілана – будь ласка. Після прибуття на місце розраховуєтеся. Відкриття візи разом із дорогою обійдеться у 800 євро. Зараз усі саме так і виїжджають за кордон.
Деякі фірми просили залишити контактний номер телефону, обнадіюючи, що, можливо, зможуть мені чимось допомогти (досі ніхто так і не зателефонував).
У Європі можна заробити від 600 євро, у США – від 2000 доларів
Все-таки нам пощастило знайти фірму, яка може працевлаштувати заробітчанина. Фірма – у підвалі, без вивіски. Звісно, жодної ліцензії на працевлаштування за кордоном не має.
– Можу допомогти знайти роботу у Польщі – Вроцлаві, Варшаві, – каже працівник фірми. – Тут є вакансії, бо багато поляків після приєднання до Євросоюзу самі виїхали за кордон на заробітки.
Для виїзду на фірмі запропонували відкрити трудову візу на півроку. Далі можна працювати у запропонованого фірмою роботодавця або просто виїхати за цим контрактом до Польщі і шукати роботу самостійно. У першому випадку послуги коштуватимуть 300 євро. Житлом (місцем у комуналці) обіцяють забезпечити. Однак спільну роботу для подружжя знайти важко. Жінки, скажімо, потрібні у ресторанах, на збиранні помідорів. А серед чоловічих професій є попит на слюсарів. За місяць такої офіційної роботи пообіцяли 600-800 євро.
Також ми зателефонували до київської фірми, яка, згідно з оголошенням, легально працевлаштовує за кордоном у багатьох країнах. “Якщо би ви мали досвід роботи протягом чотирьох років викладачем у вищому навчальному закладі, могли б одночасно з чоловіком подати на еміграцію і протягом 12 місяців бути би законними жителями Канади, – пояснили у фірмі. – Таку ж можливість мають і ті, у кого є освіта зварювальника, досвід роботи і певні знання англійської мови. В іншому випадку радимо спробувати іншу державну програму, за якою ви будете жити і працювати в сім’ї, зможете отримати контракт терміном два роки, а потім – постійне місце проживання”. Оплату тут пообіцяли 8,45 долара за годину. Оформлення документів за цією програмою до Канади – 3000 доларів, до Ізраїлю – 3150 доларів, до Чехії – 1100 євро. Можна обрати один із видів легального виїзду за кордон: короткотерміновий робочий контракт чи робота з еміграцією.
– На роботу за кордон наші люди продовжують виїжджати, особливо ті, у кого є там родичі або знайомі, – розповідає міжнародний перевізник Микола. – Криза у Європі – це не наша криза. Там мінімальну зарплату 800 євро заробиш, а на сьогодні для України це значна сума. Звісно, легше знайти роботу жінкам, прибирати вдома чи доглядати за літніми людьми. Їх можуть прийняти і без документів, а ось чоловікам важче. Роботи на будовах зараз значно менше. Якщо раніше майстер з укладання черепиці на будівництві заробляв 7,5 євро за квадратний метр, то зараз – 4,5-5 євро.
Перевізник запевнив, що виїхати за кордон нині легше, ніж кілька років тому. Люди відкривають туристичні десятиденні візи до Польщі, Чехії чи Словаччини, які вважаються шенгенською зоною. Їх везуть, наприклад, до Польщі, а звідти рейсовим автобусом люди дістаються до Італії або Іспанії. Річ у тім, що українських перевізників можуть перевірити, і якщо віза польська, то людей зазвичай повертають назад, а ось рейсові автобуси ніхто не перевіряє. Таким чином виїзд до Італії чи Іспанії обійдеться у 500-600 євро, а кілька років тому це коштувало би понад тисячу євро.
У Чернівецькому обласному громадському молодіжному об’єднанні “Сучасник”, яке протидіє торгівлі людьми та нелегальній міграції, нам повідомили, що з середини листопада, відколи почалася криза, кількість звернень до них зросла на третину.
– Усі хочуть проконсультуватися, як можна виїхати за кордон на заробітки, – каже працівник організації Світлана. – 90 відсотків тих, хто телефонує, збираються за кордон нелегально, адже це швидше. Люди зараз у такому становищі, що згідні на все. І мало хто усвідомлює, що нелегал – це потенційна жертва торговців людьми. Наприклад, якщо вам пропонують потрапити до Ізраїлю і кажуть, що візи не потрібно, це означає, що вам оформлять візу по прильоту до Єгипту, а звідти візьмуть паломницький тур до Ізраїлю на кілька днів. Отож кордон Ізраїлю ви перетнете законно, а далі стаєте нелегалом. Вас можуть і депортувати, і заарештувати, взагалі зробити з вами будь-що. Тому закликаємо усіх: якщо вже вирішили їхати за кордон на заробітки, робіть це легально.
За даними Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА, в області лише чотири фірми мають ліцензію на працевлаштування за кордоном: ПП Науково-виробнича фірма “Фіаніт” (вул. Гайдара, 9А); ТОВ “Букпродресурси” (вул. Червоноармійська, 57); ТОВ “Персонал-сервіс” (вул. О. Кобилянської, 11); ТОВ “Всеукраїнська агенція з питань трудової міграції” (вул. Головна, 246) (має копію ліцензії, основне товариство знаходиться в Києві). Ми спробували розшукати деякі з них, однак не змогли. Так, за однією з адрес була звичайна квартира. А сусідка по під’їзду на запитання, де тут фірма, яка легально працевлаштовує за кордоном, відповіла:
– І ви в це вірите? – вражено перепитала дівчина. – По-перше, такої фірми тут ніде не бачила. Та й, крім того, вас, молоду дівчину, лише на одну роботу можуть влаштувати – самі знаєте, яку. Краще шукайте собі легальну роботу в Україні…
Галина МАРКІВ

Поради тим, хто збирається за кордон:
– Оформити робочу візу через посередників неможливо. Ви повинні особисто звернутися до Консульства відповідної країни, надати всі документи та пройти співбесіду.
– Тільки туристичну або службову візу можливо зробити через посередництво.
– Коли хтось пропонує оформити вам робочу візу, вам або повернуть паспорт із фальшивою візою, або відмовлять у візі.
– За кордоном ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, крім як працівників посольств, консульських установ та прикордонних пунктів пропуску.
– Якщо загубили свій паспорт за кордоном або ж його у вас відібрали, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні.

Які зарплати обіцяють заробітчанам
США: обслуговуючий персонал (готелі, ресторани прибирання у квартирах) - від 2000 доларів на місяць
Ізраїль: догляд за старшими людьми - 1000 доларів на місяць
Німеччина: на м’ясокомбінаті - 1200 євро на місяць
Польща: різноробочі - до 1000 доларів на місяць
Канада: медики, няні, доглядальниці, зварювальники, плиточники, сантехніки, бетонярі, муляри, далекобійники - 8,45 долара за годину
Чехія: обслуговуючий персонал (готелі, ресторани, прибирання у квартирах) - 900 євро на місяць
5-03-2009, 11:10
Коментарів 0 Переглядів 8 544

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Дирекція запевняє, що на їхньому місці висадять нові дерева, тож парк "лисим" не буде


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Шукаєте квартиру своєї мрії у Чернівцях, де почуватиметеся комфортно на всі 100%? Обов’язково зверніть увагу на грандіозний проєкт будівельної компанії "Родоліт" — житловий комплекс "Науковий". Чому ця новобудова заслуговує уваги, читайте далі.

Планування дитячої — дуже відповідальний процес, в якому потрібно враховувати все: від освітлення і кольорів до форми та матеріалу меблів.

У Install Pro, крім теплових насосів, можна також підібрати будь-які види сантехнічного обладнання й трубопровідної арматури, системи водоочищення, насосне обладнання, опалювальні прилади та котельні установки, внутрішні й вуличні інженерні системи та багато іншого.

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.