СТАТИСТИКА
2007 року Чернівці відвідало 40126 вітчизняних туристів, 2008-го – 41879 вітчизняних туристів.
Загалом Чернівці 2007 року відвідало майже 76 тисяч туристів, 2008-го – понад 96 тисяч.
У Чернівцях зменшилася кількість туристів. Це відразу помітили працівники центру "Українська книга". Вони зізналися, що останні два місці мало бачили іноземців, які би купували сувенірну продукцію. Екскурсовод із 40-річним стажем Маргарита КУРЛІКОВА каже, що зменшення туристів – явище не лише сезонне. Місто не розкручене в інших регіонах та за кордоном.
– Справді, у Чернівцях мало туристів, – стверджує Маргарита Курлікова. – Майже не проводяться недільні екскурсії від Ратуші. Та й взагалі менше замовлень на екскурсії. Восени на день проводили і декілька екскурсій, а зараз – одна на два тижні, та й то добре. Поки що не панікуємо. Сподіваємося, що у травні повернуться туристи, а з настанням теплої весни оновляться і недільні екскурсії.
У кожній країні є піковий туристичний час і є час спаду. Зима – не кращий сезон для туристів та екскурсій. Виняток – лише час зимових шкільних канікул. Це перша причина, чому зменшилася кількість туристів. По-друге, Чернівці – не дуже розкручене місто. Скільки захвату чую від туристів, які випадково потрапили до Чернівців. Пілот із Полтави, який відвідав понад 200 міст Росії та України, зізнався: "Я гадав, що в Україні є два міста, якими можна захопитися – Київ і Львів… Але ж ще є фантастичні Чернівці". Місто та його історію треба розкручувати не лише у виданнях, телебаченні, а на всю Україну!
До нас мало їздять туристи із Західної України. Найчастіше – мешканці східного регіону. Також не приїжджають росіяни. Розрекламований Львів росіяни відвідують із задоволенням, а про Чернівці не знають. Вони дуже вражені, коли потрапляють сюди.
– Проводжу екскурсії з 1972 року, – каже Маргарита Курлікова. – Була однією з перших, хто почав проводити екскурсії у Чернівцях та області. У радянський час туристів було набагато більше. Скільки людей приїжджало лише із Прибалтики! Потік туристів почав зменшуватися 1993 року. А знову почали їхати наприкінці 1996-го, ще кращою ситуація стала 2002-го. Важко спрогнозувати, як буде цього року.
Валерія ЧОРНЕЙ
Коментар
Віталій СТОРОЩУК,
головний спеціаліст відділу ринків та туризму управління розвитку споживчого ринку та туризму міської ради.
– У місті зменшилася кількість іноземних туристів. Перш за все це пов’язано з фінансовою кризою. Крім того, негативно на іноземний туризм вплинуло стихійне лихо, яке трапилося влітку. Це сумно, але стихія відштовхнула туристів від нашого краю.
У внутрішньому туризмі негативних змін немає. Більше того, статистика засвідчує, що збільшилася кількість українців, які відвідують Чернівці. Робиться чимало для того, щоби Чернівці були привабливими для туристів, щоби місто було популярним. За кордоном та в Україні ми розповсюджуємо рекламну продукцію. Крім того, приватні туристичні організації створюють рекламні компанії в Інтернеті, налагоджують тісну співпрацю з іноземними туристичними фірмами та фірмами з інших регіонів України. Для того, щоби туристи легше орієнтувалися у Чернівцях, триває виготовлення інформаційних табличок іноземною мовою. Вони будуть розміщені на визначних спорудах міста.
5-03-2009, 10:29
0
2 447