На вулицях міста з’явилося більше бочок із молоком. Зокрема на "Гравітон", як повідомив продавець, машина приїжджає з Новоселиці. Уже зранку тут чимала черга. Літр молока коштує 3,25 гривні. Продають і масло по 35 гривень за кілограм, і вершки – по 20 гривень.
– Молоко дуже смачне, наче домашнє, не зрівняєш із магазинним, – запевняє Марія Василівна. – Машина приїжджає двічі на тиждень. Молоко коштує дешевше, ніж на базарі. Сільські жінки продають півторалітрові пластикові пляшки по сім-вісім гривень, а за шматочок домашнього сиру просять 15 гривень. То я купую з бочки шість літрів молока, за яких сплачую 20 гривень. З половини варю кашу для всієї сім’ї з чотирьох осіб. Ще три літри залишаю на кефір, із якого потім роблю сир. А з нього вже можна і вареники зліпити, і сирники чи налисники смажити. Так я економлю щотижня 20-25 гривень.
– Після того, як припинив працювати Чернівецький молокозавод, молочні продукти доводиться привозити з інших областей, що обходиться набагато дорожче, – розповіла продавець одного з продовольчих магазинів. – Тому бочки з молоком – це вихід із ситуації для малозабезпечених людей. Пригадую, раніше їх можна було побачити в Чернівцях чи не на кожному кроці. Своїх дітей я вигодувала молоком із бочки.
Бочку з молоком можна побачити і в кінці вулиці Комарова, і на проспекті Незалежності.
– Постійно купую тут молоко. Вигодувала ним дітей, тепер беру для внуків, – розповіла Світлана Ігорівна, яка стояла у великій черзі біля бочки на проспекті Незалежності. – Приходжу сюди ще о 08.00, бо молока вистачає не всім.
– Привозимо молоко з ферми села Стара Жадова, – пояснює продавець Марія. – Я вже торгую тут майже 18 років, а машина приїжджала ще до мене. Привозимо більше, ніж 500 літрів молока, які можу продати за дві-три години. На мене вже чекають, трапляється, збирається до п’ятдесяти-ста осіб. Жодних нарікань на наше молоко не було. Навпаки, люди підходять, дякують.
– Щоби мати змогу продавати в Чернівцях молоко в бочках, треба обов’язково звернутися до нас і отримати дозвіл, – розповів начальник управління розвитку споживчого ринку та туризму департаменту економіки міської ради Євген КРАМАРЕНКО. – Крім того, потрібно мати дозвільний паспорт від міської санепідемстанції, погодити з департаментом містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради й службою ДАІ місце для торгівлі. Воно не повинно загрожувати безпеці пішоходів і транспорту. Дозвіл на продаж бочкового молока в Чернівцях отримала від нас лише ферма із села Стара Жадова Сторожинецького району. З Новоселиці та інших населених пунктів до нас поки що ніхто не звертався. Ми не забороняємо нікому торгувати в місті, але є відповідні вимоги, яких потрібно дотримуватися. Зокрема ми повинні мати підтвердження, що молоко сумлінно перевіряє ветеринарний лікар, а бочки миють. Чернівчанам, які сумніваються у якості бочкового молока, радив би вимагати від продавців дозвільні документи на його реалізацію. Якщо їх немає, то не купувати.
Надія БУДНА
3-03-2009, 11:47
0
2 421