Люди, які не можуть відвідати церкву, мають можливість бути присутніми на службі через Інтернет. Чимало храмів пропонують таку послугу для своїх парафіян. Крім того, на релігійних сайтах можна замовити поминальні служби.
– Важливо те, що за допомогою Інтернету, радіо та телебачення церковне життя та церковна служба стають доступні великій кількості людей, – розповідає настоятель Свято-Георгіївської церкви міста Новоселиця Петро ГОРБУЛЬ. – Це насамперед стосується хворих, подорожуючих, які не завжди мають можливість відвідати храм або безпосередньо спитати поради у священика.
Звісно, ніщо не замінить людського спілкування та присутності у священному храмі серед чудотворних ікон. Але ж у нашому житті є багато факторів, що унеможливлюють живе спілкування. Таким чином віртуальна сповідь та богослужіння стає чи не єдино можливим шансом бути причетним до церковного життя. Певною мірою це не лише стосується Інтернету, але й таких опосередкованих видів спілкування, як листування, телефон, радіо та телевізор.
Церква не допускає можливості ставити віртуальні свічки через Інтернет. Православний християнин повинен мати у себе вдома "святий кут" з іконами, лампадкою, підсвічником. Тож коли не має змоги відвідати храм і церковну службу, віруючі повинні молитися, запалювати свічки або лампаду перед святими іконами.
Недопустимими вважаються здійснення таїнств – віртуального вінчання, хрещення, сповіді, святого причастя тощо. Й сповідь як така не можлива через Інтернет. На сайтах можна лише поділитися наболілим зі священиком, отримати від нього пораду.
Антоніна БАБЧУК
Адреси сайтів, на яких можна прослухати аудіо-трансляцію богослужінь:
Свято-Троїцький Іонійський монастир – www.iona.kiev.ua
Свято-Успенська Києво-Печерська лавра – www.lavra.ua
3-03-2009, 11:44
0
4 620