Дедалі більше чернівчан через фінансову скруту закладають дорогоцінні прикраси і техніку в ломбардах. Гроші тут можна отримати на руки за лічені хвилини. Причому не потрібно, як у банку, оформляти багато документів, а лише пред’явити паспорт.
В одному з міських ломбардів до віконечка каси вишикувалася чимала черга, в якій здебільшого – молоді чоловіки та жінки. Студентка Юля розповіла, що хоче закласти на один день свій мобільний телефон, бо їй терміново потрібні сто гривень. Марина принесла всі свої дорогоцінні прикраси, за які отримала три тисячі гривень, позику оформила на два тижні. Молода жінка зізналася, що треба сплатити у банку кредит, а чоловік, який перебуває на заробітках за кордоном, ще не встиг вислати гроші.
– Фінансова криза не позначилася на роботі наших двох чернівецьких ломбардів, – запевнила керівник чернівецьких філій ломбарду Валентина МАРТИНЮК. – Навпаки, вона підштовхнула до нас клієнтів, яких побільшало майже вдвічі. Якщо раніше до нас приходило щодня до ста осіб, то зараз 150-200. Причому люди часто оформляють не одну, а кілька позик. Трапляється, що до десяти – двадцяти. Близько 70 відсотків осіб – наші постійні клієнти, які навідуються досить часто. Багатьох із них ми знаємо в обличчя, тому довіряємо їм. Хоча щодня приходять нові відвідувачі. Приймаємо не лише дорогоцінні вироби, а й побутову та офісну техніку. Якщо клієнт все-таки не зміг повернути позику, ми маємо право виставити цю річ на продаж.
– Нашими клієнтами є люди різного віку, – розповіла Валентина Степанівна. – Студенти здебільшого приносять мобілки, комп’ютери, фотоапарати. Чоловіки несуть телевізори та відеотехніку. Жінки переважно закладають свої прикраси. Останнім часом, зі збільшенням штрафів за порушення Правил дорожнього руху, до нас почало звертатися більше водіїв, які потрапляють у неприємну ситуацію. Закладають все, що у них є на той час: мобілки, магнітофони, золоті ланцюжки, навіть обручки. До речі, є така прикмета: якщо в подружжя виникають якісь непорозуміння, треба здавати в ломбард обручки. За той час, коли вони знаходяться тут, з них знімається негатив, який накопичувався роками. Викупивши згодом ці обручки, можна по-новому розпочинати сімейне життя. Чимало людей вірить у цю прикмету. Люди похилого віку, які є нашими найнадійнішими клієнтами, часто закладають ексклюзивні родинні дорогоцінності. Приходять до нас і підприємці з Калинівського ринку. Часто молоді хлопці беруть гроші, щоби зіграти в залах ігрових автоматів. Трапляється, що повертаються буквально за півгодини-годину і повертають заставу, пояснюючи це тим, що їм вдалося виграти певну суму.
Щоби захиститися від крадених речей, ми співпрацюємо з міліцією. Інколи працівники міліції звертаються до нас, цікавляться, чи не потрапляли до нас крадені золоті вироби.
– Колишні клієнти банків зараз почали звертатися до ломбардів, – запевнила оцінювач ювелірних виробів одного з ломбардів. – У Чернівцях живуть небідні люди, у багатьох жінок зібралося чимало дорогоцінних виробів, які вони несуть до нас у скрутну хвилину. Інколи приносять такі важкі золоті ланцюжки, що ми навіть боїмося їх оцінювати. Якось молода жінка заклала свою вінчальну обручку з діамантом, яку закладала ще тричі. 80-річна жінка приносила родинну діадему, якій, як запевнила, вже майже три століття.
Надія БУДНА
26-02-2009, 12:16
0
3 264