RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Весняні квіти валізами возять продавати до Києва

Навесні за межі області вивозять сотні тисяч рослин рідкісних весняних видів квітів, занесених до Червоної книги України. Це досить прибутковий "бізнес". Якщо у Чернівцях букетик підсніжників чи шафрану коштує до трьох гривень, то у Києві – 10-15 гривень.
"Дуже багато весняних квітів знищено
на околицях Чернівців"
– Деякі з первоцвітів занесено до Червоної книги України та Європейського Червоного списку, – розповів завідувач кафедри ботаніки біологічного факультету Чернівецького національного університету Ілля ЧОРНЕЙ. – Це, наприклад, підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, який у народі називають бриндушками, білоцвіт весняний, рябчик шаховий (більше відомий як дикий тюльпан). Найбільше потерпають від нашестя людей, які хочуть нажитися на первоцвітах, популяції рідкісних рослин, що ростуть біля великих міст. Дуже багато весняних квітів знищено на околицях Чернівців. Скажімо, зовсім не залишилося підсніжників на Гарячому Урбані та Цецино. А ще зовсім нещодавно їх тут було дуже багато. Та найбільше постраждав рябчик шаховий. Старожили розповідають, що навесні всі схили та поля Рогізни, Старої Жучки, Мамаївців та інших мікрорайонів і приміських сіл були фіолетовими. Зараз ця рідкісна рослина росте тільки біля Рогізни на вологих луках. Уже тривалий час ми домагаємося створення тут природного заповідника. Бо може статися так, що через 40-50 років чернівчани взагалі не зможуть побачити надзвичайно красиву квітку рябчика шахового. Зате білоцвіт весняний і шафран Гейфеля легше пристосовуються і швидше відроджуються, тому їх ще досить багато залишилося на міських околицях і в лісах області. Хоча якщо їх зриватимуть і нищитимуть такими темпами, вони теж можуть незабаром зникнути. Дуже мало залишилося на чернівецьких околицях сну весняного, тому його потрібно особливо берегти. Проте самі екологи і навіть правоохоронці не впораються з цим завданням, бо ж не поставиш вартового біля кожної галявини. Потрібна активна пропаганда. Буковинці повинні зрозуміти, що не можна зривати рідкісні квіти, бо їх не побачать їхні внуки й правнуки. А чернівчанам не треба їх купувати, підтримуючи знищення унікальних рослин.
Сума штрафів
досить мала –
від 17 до 85 гривень
– Ми вже почали здійснювати у місті та області операцію "Первоцвіт", щоби запобігти знищенню та незаконній торгівлі рідкісними рослинами, – розповів начальник відділу державної екологічної інспекції області Роман ПРИКАЗКА. – Вона триватиме аж до 15 червня. У Чернівцях знаємо місця, де найчастіше продають квіти. Це, наприклад, біля кінотеатру "Чернівці", "Формаркету", на вулиці О. Кобилянської біля магазину "Берізка", на Центральному ринку. Також їздимо лісами, особливо навколо обласного центру. Щоправда, спіймати когось у лісі надзвичайно важко. Найбільше первоцвітів зараз привозять із малосніжних районів – Хотинського та Заставнівського. Великі партії у валізах переправляють потягами й автобусами до Києва. Там їх забирають і вже продають. Останнім часом торгівля ранньоквітучими рослинами набуває організованого злочинного характеру. Первоцвіти стали предметом бізнесу і наживи. Більшість продавців – жінки похилого віку і неповнолітні діти. У них немає паспортів, часто затримані називають недостовірні прізвища та місце проживання. Ми складаємо протокол про адміністративне правопорушення та направляємо його до судових органів, які вже приймають рішення. На жаль, сума штрафів дуже мала – від 17 до 85 гривень. Деякі продавці подають довідки, видані сільськими радами про те, що ці квіти вони виростили на своїх городах. Проте рослини-червонокнижники взагалі заборонено продавати. Отож головам сільських рад не потрібно видавати такі довідки, бо це протизаконно.
Надія БУДНА
24-02-2009, 09:55
Коментарів 0 Переглядів 3 950

Теги -
Фото ілюстративне

Нині в Чернівецькій області закрили п'ять малокомплектних шкіл

У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.