До Чернівецького обласного протезно-ортопедичного цеху, який знаходиться на вулиці Комунальників, дістатися надзвичайно важко. Сюди не ходить ніякий громадський транспорт, а фури, що мчать дорогою, розбризкують болото на десятки метрів.
– Уявіть собі, як непросто дістатися до нас інвалідам, – скаржиться кореспондентові "МБ" начальник протезно-ортопедичного цеху Георгій ЗВАРИЧ, який працює тут 28 років. – Вулицею Комунальників їздить автобус маршруту 26А, та лише чотири рази на день – вранці та ввечері, що аж ніяк не підходить для наших підопічних.
Протезно-ортопедичний цех обслуговує близько десяти тисяч інвалідів – дорослих та дітей – з усієї області. Для них тут виготовляють безкоштовно ортопедичне взуття, протези.
– Як і минулого року, нам виділили три мільйони гривень, проте не врахували, що майже вдвічі зросла вартість матеріалів та комунальних послуг. Вартість однієї пари ортопедичного взуття зросла в середньому на 40 відсотків. А зробити його, крім нас, ніхто не може, бо воно специфічне, – розповідає Георгій Зварич. – Минулого року ми виготовили близько трьох тисяч пар взуття. Цілком зрозуміло, що за ці три мільйони гривень ми вже не зможемо зараз виготовити таку саму кількість взуття та протезів.
Різке зростання дитячої інвалідності спостерігається з 2006 року. "Якщо два-три роки тому в нас на обліку було близько тисячі маленьких пацієнтів, то зараз – майже три тисячі", – розповідає Георгій Зварич.
– Щороку ставимо на облік у середньому 600-650 дітей-інвалідів. Це не враховуючи попередніх пацієнтів, – запевнив лікар Андрій ЗАГАРА
Надія БУДНА
20-02-2009, 11:05
0
2 194