– Раніше ми з чоловіком обоє непогано заробляли. Він купував продукти і сплачував за комунальні послуги, а я одягала всіх – чоловіка, себе і чотирирічну доньку, – розповіла чернівчанка Світлана, яка працювала в банку, але залишилася без роботи. – Чоловік ніколи не запитував, на що я витрачаю свої гроші. І раптом все змінилося, коли я втратила роботу. Коли заводжу розмову про гроші, чоловік нервує. Раніше ми ніколи не сварилися, а зараз або бурчимо, або не розмовляємо. Боюся, щоби це не стало початком розпаду нашої сім’ї.
Як вплинула криза на сімейне життя і що робити для налагодження інтимних стосунків, кореспондент "МБ" запитала головного сексопатолога області Віталія ВИСОЦЬКОГО.
– Фінансові негаразди вкрай негативно відбилися на інтимних стосунках, тому що люди зараз більше стурбовані своїми проблемами, роздратовані, їм уже не до сексу, – стверджує Віталій Висоцький. – Скажімо, бізнесмени, які відчули серйозні фінансові труднощі, або люди, які втратили роботу, перебувають у постійному депресивному стані. Про інтим вони вже й не думають. Страх перед невідомістю вбиває лібідо (статевий потяг). Бізнес і секс – взаємопов’язані. Дуже часто у чоловіків від напруженого ритму життя зникає бажання займатися сексом. А як тільки затухає сексуальність, людина починає хворіти.
– Якщо вчасно не розпочати лікування, проблема поглиблюватиметься, – розповідає сексопатолог. – До мене звертаються по допомогу і чоловіки, і жінки. Приходять і бізнесмени, і підприємці Калинки.
– Економічна криза може вплинути і на кількість розлучень, – запевняє Віталій Висоцький. – Якщо чоловік не зможе забезпечити сім’ю, це викликатиме конфлікти і штовхатиме його на подружню зраду. Зараз усім, як ніколи, потрібні тепло, підтримка. Тому я запрошую на консультації чоловіків із дружинами. Бо інтимні проблеми потрібно вирішувати вдвох.
Надія БУДНА
Коментар
Альона ГОЛОВІНА,
ПРАКТИКУЮЧИЙ ПСИХОЛОГ:
Суспільна паніка з приводу грошей, звільнень з роботи негативно позначається на житті родин: посилюються тривога, страх за майбутнє, агресія, злість на ситуацію, на чоловіка/дружину… Тому важливо перейти від звинувачень: "Де гроші?", "Це лише тебе могли звільнити…" до конструктивної розмови і дій. Далі разом треба продумати стратегію спільних дій. При цьому зважити на те, що "наша криза" передусім відбувається "в нашій голові", і від нас залежатиме, як ми її проживемо: зруйнуємо сім’ю чи разом пристосуємося до нових умов”.
19-02-2009, 12:14
0
1 933