RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » «Аби позбутися кошмарів, треба намалювати свій сон»

– Те, що у реальному житті ми не хочемо чи не можемо зрозуміти, нам приходить у вигляді пояснень чи натяків у снах, – розповідає практикуючий психолог, гештальт-терапевт Олена ГОЛОВІНА. – Я розглядаю сон як певну історію про сновидця. Сновидіння дає можливість зрозуміти наш внутрішній світ та переживання через символи, які часом важко розшифрувати без кваліфікованої допомоги. Дуже важливо, коли людина має інтерес до свого внутрішнього світу, сигнали-символи у вигляді сновидінь допомагають вирішити наші життєві проблеми та негаразди.
"Розмалюйте кошмар кольоровими олівцями, і він зникне"
Не кожен сон несе в собі зашифровану інформацію. Сновидіння можуть бути просто відбиттям певних фізіологічних речей, наприклад, відчуття голоду чи холоду. Можна ще раз переживати уві сні ту чи іншу ситуацію, яка, можливо, не була завершена в реальному житті. Особливу увагу слід звернути на ті сни, після яких у сновидця залишається певне емоційне збудження. Їх краще записати, не забувши про відчуття, якими супроводжувалося сновидіння.
Особисто я не вірю в тлумачення за сонником. Така розшифровка може викликати самонавіювання сновидця щодо певних негараздів у житті. Треба вірити у позитивне і не концентруватися на проблемах та негараздах, аби не з’явилися пророцтва.
Окрему увагу потрібно звернути на сновидіння, які постійно повторюються, або ж кошмари. Вони можуть бути сигналом якоїсь психологічної травми. Особливо на це треба зважати батькам. У дітей кошмари є реальними. Діти втягують у себе, як губка, все негативне. На якомусь етапі дитячі кошмари можуть виявлятися у реальному житті. Вірте у реальність цих дитячих снів і допоможіть власній дитині подолати ці страхи. Дуже обережно, з повагою поговоріть із дитиною про її сон. Він може бути знаком того, що дитині некомфортно.
Сни-кошмари у дорослих свідчать про пережиту психологічну травму. Причиною цього може бути навіть перегляд якогось страшного фільму, втрата улюбленої тваринки в дитинстві.
"Сни допомагають зробити правильний вибір"
Сни можуть також допомогти прийняти правильне рішення. Спробуйте перед тим, як лягти спати, прийняти важливе рішення. Якщо вранці ви прокинулися у хорошому настрої, воно було правильне, в іншому разі треба ще раз замислитися та проаналізувати свій крок.
Якщо хочете зрозуміти свій сон, спробуйте відобразити його методом асоціацій. Спочатку навчіться записувати свої сни, розбивати їх на образи, які бачили у сновидіннях. Опишіть кожен цей образ якимись предметами чи почуттями. Замисліться, які між цими предметами можуть бути зв’язки, що ця ситуація у сновидінні може вам нагадувати. У кожному з цих образів є певна зашифрована інформація про вас. Якщо сновидіння супроводжується агресією, переживаннями, довірте їхнє тлумачення психологам.
Наведемо приклад кількох сновидінь. Ось одне з них. Моїй клієнтці приснилося, що вона запрошена до Алли Пугачової на день народження. У них з Аллою відбувається діалог про молодого чоловіка, якого уві сні уособлював Філіпп Кіркоров. Під час тлумачення сновидіння методом асоціацій виявилося, що це було пряме послання про те, що жінка потребує розуміння та підтримки своєї матері для того, щоби правильно обрати свого майбутнього чоловіка. Тож діалог у сні був відбиттям власної потреби.
Ще один сон – жінка тікає від страшного цунамі, яке наздоганяє її та поглинає. Коли жінка уявила себе в ролі і того, хто тікає, і того, хто наздоганяє, все стало зрозуміло. Цунамі – це її творче єство. Моя клієнтка – художниця та письменниця, яка вже давно забула про свою творчу діяльність. А її творча натура намагалася вирватися назовні.
До речі, якщо правильно зрозуміти свій сон, він більше не повторюватиметься.
Сни можуть лікувати. Важливо правильно підготуватися до сну: випити чашку чаю, прийняти теплу ванну, почитати дітям добру казку. Рекомендую перед сном не дивитися телевізор, особливо фільми жахів.
Антоніна БАБЧУК

ПОРАДА
Як побороти страхи
і страшні сни у дітей
Метод дуже простий. Слід намалювати свій сон. Однак це треба зробити не думаючи. Як правило, діти зображають чітку картинку, де присутні і вони, і предмет, що їх лякає. Прокоментуйте малюнок в ігровій формі, ніби складаєте казку. Спробуйте отримати з малюнка максимум інформації. Після цього беремо кольорові олівці та робимо цей сон смішним. Чудовисько поміщаємо у клітку. Домальовуємо йому бантики, кульки... Дивно, але це працює! Так, змінюючи щось на малюнку, ми ніби перемальовуємо щось всередині себе. Якщо цей спосіб не дав результатів – малюнок спалюють та рвуть. Можна також, наприклад, зліпити своїх героїв зі сну з пластиліну тощо. Завдання батьків – вивести цей сон назовні та знищити його. Якщо ж картинка, яку намалювала ваша дитина, дуже страшна, краще зверніться до дитячого психолога.
13-02-2009, 12:39
Коментарів 0 Переглядів 3 752

Теги -
Фото ілюстративне

Нині в Чернівецькій області закрили п'ять малокомплектних шкіл

У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.