Weather

Треба визначити платні місця для вигулювання собак

у номері / суспільство
2 063
0
Багато міських вулиць і площ зараз густо всіяні собачими екскрементами. Навіть йдучи вулицею О. Кобилянської, потрібно постійно дивитися під ноги. А на Театральній площі, де полюбляють гуляти молоді мами з візками, запаскуджено всі газони і квітники. Кореспондент "МБ" спробувала поговорити з господарем майже двометрової
вівчарки, яка, піднявши лапу, щедро зросила трояндовий кущ. "А де гуляти з собакою, якщо я мешкаю поблизу площі, – розлютився чоловік. – І не носитиму із собою совок та пакет. Нехай прибирають двірники, їм за це платять".
"Я часто їжджу до доньки, яка мешкає у Львові, – розповідає 68-річна чернівчанка Марія СОКОЛОВА. – Там депутати міськради ухвалили рішення, що городяни, які утримують домашніх тварин, зобов’язані прибирати за ними на тротуарах, у парках, навіть у під’їздах. А за порушення штрафують. За порядком стежать не лише двірники, а й самі львів’яни і громадські інспектори. Нехай би і наші депутати ухвалили таке рішення".
"А я нещодавно побував у своїх друзів у Санкт-Петербурзі, – каже 35-річний Юрій. – І бачив там біля парків та на вулицях контейнери із зображенням цуценяти, де знаходяться спеціальні чисті пакети для збирання собачих екскрементів. Їх можна брати безкоштовно. І власники тварин прибирають за ними, тому не побачиш такого, як у Чернівцях".
– У нашому місті немає спеціальних місць для вигулювання домашніх тварин, тому для цього використовують площі та парки. Пропоную визначити такі місця і зробити їх платними за помірну ціну, – каже головний інженер КЖРЕПу №6 Володимир ГОРЯІНОВ. – Адже наші двірники часто бояться навіть підійти до господарів собак та зробити їм зауваження, бо таке можуть почути на свою адресу. Дехто каже: "Вам за це платять, отож і прибирайте". Потрібно якось змусити чернівчан "цивілізовано" любити тварин. Давно час запровадити штрафи за забруднення міста собачими екскрементами. На всіх міських площах слід встановити камери спостереження і фіксувати всі порушення, у тому числі й господарями тварин. Колись у ЖЕКах були журнали реєстрації тварин. На кожного собаку заводився паспорт, куди вносилися його кличка, прізвище власника та адреса. Так можна було контролювати домашніх тварин. Ми хотіли це зробити і зараз, але хто прийде реєструвати свого собаку. Тому навіть не знаємо, скільки їх на території КЖРЕПу. Крім того, на вулицях чимало бродячих собак, які теж забруднюють місто.
Надія БУДНА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують