Міністерство охорони здоров’я видало наказ про покращення медичного обстеження призовників.
– Згідно з наказом, не всі медичні заклади тепер обстежуватимуть призовників, – пояснює заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ОДА Іван ТРІСКА. – Для цього визначили базові лікувальні заклади, у яких є сучасне обладнання, кафедри медуніверситету. Це діагностичний центр, обласна лікарня, кардіодиспансер. Крім того, у цих закладах дітей допризовного віку (16-17 років) у міжпризовний період приймають поза чергою (за направленням військкомату). Тобто наказ став лояльнішим.
За словами Івана Тріски, розширилося також коло обстеження можливих хвороб призовників. Їх відтепер обстежуватимуть на ВІЛ-інфекцію, на гепатит В і С. Натомість вилучено малоефективні аналізи.
Зокрема флюорографію робитимуть лише двічі, щоби зайвий раз не опромінюватися: вперше – у 15 років, вдруге – не пізніше, ніж за п’ять місяців до відправлення в армію.
А ще не призиватимуть юнаків із судинною хворобою ніг і сечостатевої системи, із захворюванням периферійної нервової системи.
Ці вимоги поширюються і на тих, хто бажає служити в армії за контрактом. В умовах фінансово-економічної кризи таких є досить багато, тому члени медичних комісій військових комісаріатів ретельніше здійснюватимуть відбір.
Відтепер відстрочка за станом здоров’я від армії – рік, а не три роки, як раніше.
– Загалом здоров’я усього населення погіршилося, – вважає Іван Тріска. – Відчувається відсутність спортивних шкіл. Знизився інтерес до спорту. Зараз немодно бути здоровим. Якщо раніше уроки фізкультури старанно відвідували, то тепер можна легко бути звільненим від цього предмета за допомогою довідки.
За словами обласного військового комісара, полковника Юрія БУЛІЧА, медична комісія розпочинає роботу з першого березня. А з першого квітня запрацюють призовні комісії. Відправлення призовників буде з 14 квітня до 28 травня. Цього року весняний призов становитиме 607 осіб. Це на 107 осіб більше, ніж минулого року.
Галина Марків
10-02-2009, 11:09
0
1 769