В одному із зоомагазинів міста ми помітили у тераріумі невеличку тварину, схожу на ігуану. Але якщо ігуана більшість часу непорушно сидить і ні на кого не реагує, то ця рептилія активно рухалася і час від часу висовувала свій великий, плаский, кобальтово-синій язик. Це синьоязикий сцинк – поєднання змії та ящірки. Голова і тулуб сцинка дуже схожі до зміїного, а від ящірки рептилія успадкувала лапи. Повністю витягнутий язик цієї тварини майже удвічі більший за розмір її голови! Висовуючи язик, сцинк таким чином демонструє загрозливу позу, щоби відлякувати хижаків. Але наша рептилія виявилася напрочуд мирним створінням і добродушно дозволяла брати себе на руки та гладити.
– Наш сцинк ручний і зовсім не кусається, – запевнив продавець Олександр. – Любить сидіти на руках. Щоби приручити сцинка, треба частіше брати його на руки, гладити, годувати з рук. Йому два роки. Між собою ми називаємо сцинка Батоном – через його довгий тулуб. Годуємо раз на день бананами, йогуртами та телячим серцем. У природі сцинки харчуються плодами кактуса, але, звісно, у нас такої екзотичної їжі немає. Сцинк невибагливий в утриманні: йому потрібен тераріум із температурою 28 градусів, лампа денного світла потужністю 30-40 кВт, стружка на дні замість підстилки, обов’язково вода. Посередині тераріуму можете поставити ванночку, де би сцинк купався. Гілок не потрібно, бо сцинк не лазить деревами.
– Батон дуже лагідний, і діти, які навідуються до зоомагазину, люблять його, годують, – додає продавець зоомагазину Ліля. – Час від часу сцинк скидає шкіру, як змія. Це у нас перший такий екземпляр. Живе у зоомагазині більше року. На жаль, поки що ніхто його не придбав. Просто люди не знають, що це за тварина, як за нею доглядати, часто плутають з ігуаною чи змією. Вважаю, що сцинк – чудова домашня тваринка, доброзичлива до людей (якщо приручена), за ним цікаво спостерігати, а ще цікавіше – товаришувати з ним!
Коштує синьоязикий сцинк 1500 гривень.
Галина МАРКІВ
ДОВІДКА
Синьоязикий сцинк, або тіліква (Tiliqua scincoides) належить до роду велетенських синьоязиких ящірок. Водиться в Австралії, Новій Гвінеї та на сусідніх островах. Середовище проживання різноманітне: пустелі, напівпустелі, сухі ліси, проте може траплятися і у вологих лісах. Синьоязиких сцинків привезли в Україну зі США, де їх розводять у спеціальних розплідниках.
6-02-2009, 10:35
0
2 776