Льодолазіння як окремий вид спорту з’явилося нещодавно. А оскільки екстрим у моді, дедалі більше неспортсменів цікавляться ним як активним відпочинком.
На Буковині льодолазіння ще не дуже розвинуто, вважає Іван КИСИЛИЦЯ, директор молодіжного екстремального центру "Садниста". Переважно ним займаються чернівецькі альпіністи та туристи.
Хоча в області для такого активного відпочинку є умови і їхати далеко не потрібно. Для природного льодолазіння здебільшого використовують каскади водоспадів, на яких взимку утворюються вертикальні стінки льоду. Тому екстремали їздять практикуватися на відомі Смугарівські водоспади біля села Розтоки на Путильщині (ті, що торік претендували на одне з семи природних чудес України).
Для льодолазіння також створюють штучні стінки, заливаючи водою спеціальні башти. Щоправда, в Україні це тільки зароджується.
– На мою думку, льдолазіння простіше, наприклад, ніж скелелазіння, – розповідає Іван Кисилиця. – На скелях велике значення має чіпкість рук, а на льоду працюють інструменти. Якщо людина фізично здорова і їй показати, як правильно тримати інструменти, як вдарити, то вона зможе подолати льодову стінку.
Альпіністи вважають, що льодові маршрути – одні з найбезпечніших: лід тримається міцно, а каміння може й відколотися. Хоча якщо йдеться саме про водоспади, вони повністю не замерзають, всередині стінки все одно тече вода.
Якщо географічно льодолазіння буковинцям доступно, то на усе необхідне спорядження для цього відпочинку доведеться витрати значні кошти. Тому спорядження льодолази часто купують, скооперувавшись, або розшукують у старших туристів речі, що використовувалися колись.
Подивитися, як льодолазіння виглядає на практиці і навіть спробувати охочі зможуть 19-22 лютого на Смугарівських водоспадах. Федерація туризму, якщо сприятиме погода, організує Кубок України з гірського туризму на сніжно-льодових дистанціях.
Марина КАРАСЬОВА
Найближчі місця
для льодолазіння
Смугарівські водоспади. Популярні серед буковинців, взимку тут намерзає каскад і утворюються три-чотири стінки заввишки до 12 метрів.
Кам’янець-Подільський. Найпопулярніше місце серед українських льодолазів між старим і новим містом. Взимку тут намерзають льодові стінки до 20 метрів.
Манявський водоспад. Це каскад з трьох водоспадів заввишки приблизно 18 метрів в селі Манява на Прикарпатті.
5-02-2009, 11:01
0
3 350