Останніми роками синоптики відзначають в області підвищення середньомісячних температур на 2,5 градуса вище норми для зим. Чернівецькі зими, що характеризуються частими відлигами, останніми роками в середньому тривають 2,5 місяця (найдовша зима тривалістю чотири місяці була зафіксована чернівецькими синоптиками ще 1988 року).
– На початку зими ми спостерігали зниження середньодобової температури нижче нуля, – розповідає начальник відділу метеопрогнозів авіаметеостанції Євгенія ПРОХОРЕНКО. –Відповідно, при підвищенні середньодобової температури до плюсових позначок ми фіксуємо закінчення зими. За спостереженнями, зараз зими в області тривають в середньому 2,5 місяця.
Зими у нас бувають з частими відлигами, але останніми роками такі відлиги стали довшими. Зими загалом теж стали теплішими – середньомісячна температура тепер становить на 2,5 градуса вище норми. Тож можна говорити про певні ознаки глобального потепління. За останні роки підвищилася температура світового океану, що в свою чергу змінило рух циклонів, які тепер проходять значно південніше. Крім того, тиск усередині циклонів став нижчим норми. Наслідком низьких тисків усередині циклонів стали снігопади, буревії тощо.
Якщо вдаватися до прогнозу зими з мінімальними похибками, то ми можемо говорити про очікування погодних умов впродовж 10-12 днів. Такі прогнози є більш точними. За нашими даними, до кінця тижня буде незначне підвищення температури. Вночі –1…+3 °С, вдень +4…+9 °С. У горах температура становитиме –+2…+7 °С. З 8 лютого очікуються опади, що 10-11 лютого перейдуть у сніг. Температурні показники дещо знизяться, але ненадовго.
Антоніна БАБЧУК
5-02-2009, 10:59
0
1 735