Фармацевт Андрій працює у цілодобовій аптеці майже чотири роки, і нічні чергування йому випадали часто.
– Вечір часто розпочинається з дзвінків людей похилого віку, – каже Андрій. – Мабуть, щоби краще спати, вони починають цікавитися цінами на ліки. Перепитують, по чому "Фезам", "Ліотон", "Корвалол" і завершують "Анальгіном", а потім констатують, що в сусідній аптеці "Валідол" все-таки дешевший на 10 копійок.
Щоправда, найбільше вночі набридають наркозалежні. Приходять з помутнілими очима і бовкають: "Дві двушки" (шприци по два мілілітри). Таким є майже кожен четвертий відвідувач – сумна статистика... Є й такі, що напідпитку аптекарю скаржаться на негаразди у житті. Ось і вислуховуєш... Щоби уникнути прикрощів з "особливими" клієнтами, відпускати ліки дозволено лише через спеціально обладнане у дверях віконце. Це єдиний спосіб почуватися спокійно. Ще одне нічне правило аптек – зичити гроші або давати ліки в борг не варто, бо вранці такі боржники, зазвичай, не розраховуються.
– А о 03.00-04.00 трапляються зовсім безглузді візити, – продовжує Андрій. – Наприклад, хочуть купити шкарпетки або депіляційний крем.
Найкраще ж вночі продаються презервативи. Серед лідерів продажу також підгузники, серцеві та заспокійливі препарати, тести на вагітність. А коли пізно молодь повертається з дискотек, б’є рекорди продажу мінеральна вода.
Хлопець скаржиться, що нічні чергування – швидкий спосіб виснажити організм. А платять за ніч від 30 до 50 гривень. Тому краще працювати за денним графіком.
Надія АНДРІЙЦІВ
27-01-2009, 11:57
0
1 928