На випадок вимкнення електроенергії в усіх міських лікувальних закладах є резервні джерела електропостачання – дизельні установки та бензогенератори, створено запас пального на одну-дві доби, повідомили у прес-центрі міської ради. "МБ" поцікавився безпосередньо у лікарнях, які вони мають джерела електропостачання у разі відключення.
– Уже впродовж кількох років користуємося дизельною установкою, – розповідає головний лікар обласної клінічної лікарні Володимир УШАКОВ. – Зараз у нас є 400 літрів солярки. Установка споживає 18 літрів на годину, тож добу без світла протримаємося.
– У нас є резервна дизельна установка, – розповідає головний лікар міської лікарні №3 Віктор СВІТУН. – Але маємо намір придбати автоматику для установки, бо зараз її з центрального енергопостачання потрібно перемикати вручну. Коштує це понад 20 тисяч гривень. Частину обладнання вже купили, іншу, сподіваємося, що придбаємо нинішнього року. Зараз дизельна установка працює лише на реанімаційне та на приймальне відділення, але хочемо, щоби при установці автоматики вона почала працювати для всієї лікарні. На щастя, поки що вмикати дизельну установку доводиться не частіше, ніж раз на рік. Споживає вона 20 літрів дизельного пального на добу, тож у разі відключення електроенергії основні відділення лікарні працюватимуть добу.
– У нас при аварійному вимкненні у кожному відділенні запрацюють акумулятори, – розповідає головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги Віктор ХАЛАТУРНИК. – Цього року плануємо придбати установку для автономного електроживлення. На це потрібно понад мільйон гривень. Це поки що не робили, бо в лікарні здійснювалися ремонтні роботи, хочемо замінити стару електромережу. Лікарня належить до категорії, де світло вимикають лише під час аварій і стається це не часто. Хоча під час повені у нас не було світла цілу ніч.
– У лікарні вже десять років працює бензинова установка, – пояснює головний лікар міської дитячої лікарні Сергій СТОРОЖУК. – Використовуємо її 10-15 разів на рік. У нас є 40 літрів пального, а установка споживає 1,5 літра на годину, тож вистачає більше, ніж на добу. Хоча зазвичай світло вимикають на одну-дві години. Крім того, в операційній і реанімації є акумуляторні батареї у лампах та деяких приладах.
Людмила ОСАДЧУК
20-01-2009, 10:54
0
1 730