RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Люди, які взимку пірнають у холодну воду, переконують, що на Йордана вода й справді стає особливою та цілющою. Але робити це треба з розумом – після тривалих тренувань.
Чернівчанин Владислав СТРАТІЙЧУК загартовується вже майже 12 років. Каже, що останніми роками, крім нежиті, інших болячок не знає.
– Намагаюся дотримуватися методики Іванова – регулярно обливатися холодною водою, правильно харчуватися, – розповідає Владислав. – Та перш ніж пірнати в ополонку, розпочніть з обливань ще влітку. Бо непідготовлена людина може захворіти. А до зими ваш організм після регулярних тренувань має зміцніти, й тоді зможете відчути принади купання у холодній воді в лютий мороз.
– Я почав з обливань холодною водою в літній період, – каже Владислав. – Пригадую, як важко мені було вперше вилити на себе відро холодної води. Наважувався 15 хвилин. Друге відро вилив уже без особливих вагань. З того часу намагаюся регулярно обливатися холодною водою, а взимку за першої ж нагоди поплавати у річці. Щоправда, в умовах міста моржувати непросто. Адже купатися тут в озерах шкідливо. Пірнути можна хіба що на Пруті та подалі від міста. Вода повинна бути джерельною. Мене виручає бювет, що на бульварі. Коли немає часу їхати за місто, набираю там два відра води та обливаюся. Коли гостюю у бабусі, обливаюся водою з криниці.
Перед обливанням– обов’язкове фізичне навантаження. Слід зробити розминку на десять хвилин, щоби розігріти тіло. Лишень після того можна обливатися. Пірнання у холодну воду – стрес для організму. Тому тренування мають бути регулярними. Підготувавшись до пірнання в ополонку, новачки мають пробути там не більше хвилини. За перших ознак замерзання необхідно виходити з води.
А коли людина підготовлена, погода значення не має. Я купався і в заметіль, і за мінус 20. І жодного разу не захворів. Але якщо маєте хронічні захворювання, проконсультуйтеся з лікарем.
Ще одне правило моржування – ніколи не лізти в ополонку усім разом. Завжди на березі повинен залишатися спостерігач, який зможе надати допомогу. Не варто купатися, якщо пливе крига, бо можна травмуватися. А вийшовши з води, слід розтертися рушником, зробити кілька вправ та швидше одягнути теплий сухий одяг.
Мені доводилося бачити, як на Йордана батьки силоміць занурювали дітей у холодну воду. Для здоров’я дітей краще такого не робити. Занурення у холодну воду повинно бути свідомим, поступовим.
Син відомого буковинського співака Павло ДВОРСЬКИЙ-молодший почав загартовуватися ще з 14 років. Каже, до цього змусили хронічні захворювання горла. Порадившись із бабусею, почав приймати холодний та контрастний душ і забув про болячки. Зараз Павлові 23 роки і його не турбують застуди.
– У 16 років у Карпатах на річці Черемош, неподалік нашої дачі, відбулося моє перше занурення в ополонку, – розповідає Павло Дворський-молодший. – Пригадую, тоді на вулиці було 19 градусів морозу. Біля церкви була ополонка, купалося п’ятеро осіб. Я теж наважився, переконавшись у цілющих властивостях йорданської води. З того часу щороку виїжджаю на дачу на свята та занурююся в ополонку. Вдома постійно приймаю холодний душ. Оскільки тепер навчаюся у Києві, то, можливо, цього року скупаюся на Водохреща у Дніпрі. Хоча не ставлюся до моржування з фанатизмом, це лишень хобі. До моржування треба бути морально готовим. Багато моїх друзів спробували це, але довго не витримали. Адже спочатку і легкий дискомфорт виникає, і нежить може з’явитися. Та потім будь-яка застуда швидко минає. Якось навесні відчув біль у горлі, гадав, вже ангіну підчепив. Ми тоді з друзями були у Карпатах. Побачивши водоспад, вирішив зануритися у нього. За кілька хвилин після виходу з води болю в горлі вже не відчував. На Йордана не лише купаюся в ополонці, йду з родиною до церкви і набираю свяченої води. Ця вода має цілющі властивості і зберігається весь рік.
Антоніна БАБЧУК

Коментарі
Митрополит Чернівецький
і Буковинський Данило:
У Палестині зими теплі, люди заходять у воду цілорічно. Ця традиція взята звідти. Наш регіон має свої кліматичні умови і до них ми маємо пристосовуватися. У радянський час ніхто не моржував. Це тепер використовують простоту народну. На Йордана люди набирають собі чистої води, а деякі лізуть із своїм брудом у воду. Треба змивати бруд гріховний, а не фізичний. Не обов’язково лізти в ополонку й митися, треба принести Богопокаяння. Переглянути свої гріхи і не грішити, стати іншим. Вода стане цілющою, коли ми прийдемо благоговійно до неї. Ті, хто лізуть у воду не для очищення гріхів, а щоби пофорсити, особливої користі з тієї процедури не отримають.
Цього дня важливо очиститися людині тілесно та духовно. Краще турбуватися про здоров’я духовне, щоби ми змінили своє життя на морально краще. Наскільки ми порядні, настільки ми здорові.
Загартовуватися ж необов’язково саме на свято. Мені відомі дієві народні методи загартовування. Треба тиждень омивати руки до ліктя холодною водою, потім – ноги, щоб організм підготувати. Розтерти тіло, аби нервова система була готова до процедури, а потім занурюватися у воду”.
Валентина Васюк,
кандидат медичних наук, лікар-терапевт вищої
категорії:
Перш ніж моржувати, слід загартувати свій організм. Загартовування потрібно розпочинати влітку. Почати з контрастного душу, поступово зменшуючи температуру на один-три градуси. Лише після загартовування обливанням можна перейти до розтирань снігом, із часом – до купань в ополонці. У жодному разі не слід моржувати без попередніх тренувань. Адже різкий контакт із холодною водою може викликати зупинку серця навіть у здорової людини.
Моржування протипоказане дітям та за певних захворювань дорослим: вегето-судинній дистонії, гіпертонічній хворобі, у постінфарктному і постінсультному станах, хворобі Рейно, проблемах із судинами головного мозку та станах на фоні зниженого імунітету.
Моржування повинно поєднуватися з раціональним харчуванням і правильним способом життя. Лише це дає результати. У моржів укріплюються стінки судин, стан шкіри. Ці люди не так хворіють, мають кращий імунітет. У них загальмовуються процеси старіння. Нам відомі випадки, коли завдяки моржуванню виліковувалися від хронічних та онкологічних захворювань. Але були й летальні випадки моржування. А ще важливо пам’ятати, що сауну та вживання алкоголю не слід поєднувати з різким зануренням у холодну воду”.
15-01-2009, 12:46
Коментарів 0 Переглядів 4 724

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.