Як зауважують у державній інспекції з контролю за цінами, вартість ліків не регулюється. Вони дорожчають, проте дефіциту в аптеках області вже немає. Особливо подорожчали імпортні препарати. Наприклад, від жовтня вартість "Долорену" з 56 гривень зросла до 70, "Ношпи" з 7,50 до 16,20 тощо. Відтоді, як ліки в аптеках почали дорожчати, споживачі часто телефонують до інспекції зі скаргами. Подорожчання ліків люди, особливо літні, сприймають дуже болісно: якщо купівлю одягу можна відкласти, то на здоров’ї не заощадиш.
– Приблизно 75-80 відсотків асортименту аптек – імпортні препарати, – розповів Іван ГРИГОРКІВ, директор фармацевтичної компанії "Садко". – Гуртові фірми орієнтуються на курс долара, він зростає – пропорційно зростають ціни на ліки. Від жовтня імпортні препарати подорожчали в середньому на 100%, вітчизняні – до 10%.
До Нового року великі фармацевтичні мережі працювали на старих запасах, тепер потрібно укладати угоди з гуртовими постачальниками за новими цінами. У "Садко" допродують медикаменти із власного складу. Найходовіші ліки, наприклад "Мезим", закуповували наперед – на півроку. На запасах протримаються ще частково в лютому, але вже в березні асортимент оновлять.
На думку Івана Григорківа, нині проблема роздрібних мереж навіть не в ціні, а в тому, що дистриб’ютори працюють за передоплатою. Виживуть ті аптеки, що мають обігові кошти.
– Чи дорожчатимуть ліки надалі й наскільки, конкретно прогнозувати важко, – зауважує Вік тор ЛАЩАК, начальник держінспекції з контролю за цінами в області. – Собівартість вітчизняних медичних препаратів залежить від вартості сировини та енергоносіїв. Якщо дорожчатимуть ці та інші складові, зростатиме і вартість ліків. Імпортні препарати напряму залежать від курсу долара: чим він буде вищим, тим дорожчими ставатимуть ліки. (М. Карасьова)
15-01-2009, 12:13
0
2 167