Щозими тисячі рибалок, незважаючи на холоднечу, виходять на кригу.
У межах міста є кілька ставків, які, за відповідної погоди, перетворюються на місця зимової риболовлі.
– Без риболовлі не уявляю свого життя, – розповів пенсіонер Анатолій, який рибалить на ставку в парку Жовтневому, що на на вулиці Комарова. – Виріс біля Пруту, тож рибалив, скільки себе пам’ятаю. Зараз живу неподалік, тож частенько прихожу на цей ставок – і влітку, і взимку.
Через своє захоплення Анатолій разів п’ять мав розлучатися з дружиною, із якою прожив понад тридцять років. Але обійшлося – дружина змирилася.
– Риба ловиться завжди, – переконаний чоловік. – Узимку лише, коли перепади тиску, вона завмирає, а якщо тиск нормальний, риба рухається в пошуках їжі, а отже, й ловиться. Найчастіше взимку з-під криги ловляться окунь, карась, плітка. Кожна з них має свої уподобання. Так, хижака-окуня приманюють активним посмикуванням снасті. Найчастіше на кризі рибалять саме так – сидять на скриньці чи стоять навколішки над ополонкою і трясуть вудочкою чи смикають її вгору-вниз. А плітка чи карась спокійні, тому "гра" вудочкою повинна бути іншою.
– Навіть у цьому ставку є риба, – стверджує Анатолій. – Була до того, як його спустили, а коли заповнили водою – запустили карася, плітку, червонопірку. Дуже добре тут ловилася риба третього-четвертого січня, брали непогані червонопірки. Ще більше риби є на Південно-Кільцевій, коли маю більше часу, ходжу туди.
При мені Анатолій упіймав крихітного – завбільшки з мізинець, окунця.
Зимова риболовля має чимало премудростей. Треба підібрати і правильну снасть, і наживку, яка смакує рибі саме взимку. Є величезна кількість розмірів і форм блешень – крихітних і з гачком. А головною насадкою є мотиль – невеликий черв’ячок, личинка комара-довгунця.
А ще взимку слід правильно вдягатися. Та найважливішим є взуття, бо крига не лише слизька, а й дуже холодна.
– Зимова риболовля має свої переваги перед іншими видами, – вважає неодноразовий переможець рибальських змагань чернівчанин Антон ОВЕЛЬКО. – Взимку кригою можна дістатися на водоймі будь-якого місця. А ще зимова снасть, на відміну від літньої, дозволяє мати безпосередній контакт із рибою – практично жилку треба тримати рукою, бо вудочка дуже маленька, тож відчувається, як риба торкається гачка.
Ігор ДОВГАНЬ
Техніка безпеки
Перш ніж вийти на лід, треба переконатися, чи він міцний.
Мінімальна товщина криги, по якій безпечно ходити – 6-7 сантиметрів.
Коли крига прогинається і з-під неї виступає вода – негайно повертайтеся на берег.
На зимову риболовлю краще йти з товаришем, щоби було кому допомогти.
Не можна збиратися на кризі групами чи свердлити поруч кілька ополонок.
Під руками мусять бути рятувальні засоби – невелика дошка, мотузка тощо.
Категорично забороняється виходити на лід у нетверезому стані.
КОРИСНІ АДРЕСИ
Магазини рибальського спорядження:
"Мисливство й рибальство" – вул. Гайдара, 7;
"Рибальте з чемпіонами" – проспект Незалежності, 111;
"Сокіл" – вул. Руська, 252;
"Рись" – вул. Герцена, 3.
15-01-2009, 12:08
0
3 483