RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Кореспонденти "МБ" дізнавалися, де відпочивають чернівчани зимової пори.
Спочатку ми завітали до спортивно-оздоровчого комплексу "Цецино", який знаходиться в межах міста на вулиці Краматорській. Незважаючи на морозну сонячну днину, о 12.00 тут було безлюдно. Згори спускалося на санках зо два десятки дітей, а працівники комплексу носили кошиками сніг із галявин та підсипали лижну трасу. "Ми приїхали компанією покататися на лижах, а на трасі зовсім немає снігу, – каже Анатолій. – Взяли для дітей напрокат санки, та вони зламалися на горбі, який весь у ямах та вибоїнах".
"Приходжу кататися сюди майже щодня, це чудово!", – радісно повідомив червонощокий шестикласник Ігор, який спустився на санках із самої вершини.
"До нас приїжджає чимало відвідувачів, хоча ми повністю залежимо від природного снігового покриву. Сьогодні менше снігу, відповідно менше людей, – запевнив лікар Валерій Васильович.
– На жаль, не працює підйомник, бо вимкнули електрику. Наша гірськолижна траса має довжину понад 500 метрів. Для катання на санчатах відведено окреме місце. Найбільше людей буває у вихідні. Позавчора навідалася група туристів із Канади. На санчатах люблять кататися навіть ті, кому за шістдесят. Може, хочуть згадати молодість. Днями бачив бабусю поважного віку, яка спускалася з гірки з онуком.
– Прокат лижного спорядження на день коштує 30 гривень, абонемент на підйомник – від 40 до 70, санки – 15 гривень за годину, тарілка – 10 гривень за годину, квадрацикл – 50 гривень за десять хвилин, – розповів Микола з пункту прокату.
– Наступного року власник комплексу планує спорудити справжню лижну трасу та продовжити її на кілька десятків метрів, встановити новий сидячий підйомник, – поділився планами Валерій Васильович.
Дорогою до Горбова, куди можна дістатися за 15 хвилин на автобусі, бачимо, що снігу на полях майже немає. Проте на трасі – чимало людей. Стоянка заповнена машинами не лише з чернівецькими, а й хмельницькими, львівськими, київськими, одеськими, дніпропетровськими номерами. У прокатних пунктах – великі черги за лижами. Інженер Іван Степанович, сидячи за комп’ютером у кабінеті, спостерігає за трасою.
– На екрані висвічується дев’ять найважливіших об’єктів, де велике скупчення людей. У нас працюють три підйомники, зокрема дитячий, – розповідає. – Лижний парк "Горбова" відкритий до 23.00. До нас приїжджають з усієї України, Молдови та Румунії. Дуже багато людей було на новорічні свята. Наприклад, другого січня лише вхідні карточки придбали понад 600 осіб. Це не враховуючи тих, у кого вони вже є. У середньому щодня приймаємо 400-500 відвідувачів. Лиж вистачає. Траплялося, батьки приводили трирічних дітей і просили навчити їх кататися на лижах.
Нашим екскурсоводом стала адміністратор Наталя ПОЗДНЯКОВА. "Довжина лижної траси – 360 метрів, тому на ній можуть кататися як дорослі, так і діти шкільного віку. Для менших є нижча траса, – повідомила Наталя. – Оскільки знаходимося дуже близько до Чернівців, городяни приїжджають навіть після роботи і катаються до 23.00. У парку працюють рятувальники, адже будь-що може трапитися". Наталя показала компресорну станцію, де з річкової води виробляють сніг, який розпушують на трасі гарматами.
У пунктах прокату розповіли, що можуть забезпечити лижами 400 осіб, хоча багато хто приходить із своїми. Вартість залежить від категорії лиж та днів і становить від 30 до 120 гривень. Можна взяти і сноуборди, яких тут теж великий вибір.
Окремий вхід – до сноутюбінг-парку, де людей не менше, ніж на лижній трасі. За вхід у будній день треба заплатити 40 гривень, у вихідний – 60. Кореспондент "МБ" теж покаталася на сноутюбі, схожому на пельменю, і отримала велике задоволення. П’ятирічний Василько похвалився, що катається вже три години і це дуже круто. Його дідусь – 68-річний Василь Іванович – розповів, що приїжджає до парку Горбова з першого дня відкриття усією великою родиною. "Зять катається на лижах, старший онук – на сноуборді, молодший – на сноутюбі, а вагітна донька дихає чистим повітрям, – сміється чоловік. – Це дуже близько – десять хвилин їзди машиною. Приїжджаємо майже на кожні вихідні. Дуже важливо побути хоча би три-чотири години на свіжому повітрі. Завдяки заняттям спортом почуваюся здоровим і щасливим. Знайшов тут багато друзів. Це набагато краще, ніж годинами сидіти біля телевізора". Алла привезла до "Горбова" своїх друзів з Одеси. Гості висловили своє захоплення відпочинком, особливо сподобалося їм кататися на сноутюбах. Двадцятирічна Аліна приїхала з галасливою компанією. Каже, що її подруга минулого року познайомилася на лижні зі своїм майбутнім чоловіком, який спочатку навчив її кататися на лижах, а потім запропонував вийти заміж. "Може, і я зустріну тут свою долю", – жартує дівчина. "На сім’ю з чотирьох осіб потрібно до 500 гривень", – зізнався Віталій, який приїхав із дружиною та двома синами.
Катання на лижах у "Горбова" коштує: до трьох годин у будні – 50 гривень, у вихідні – 70. Шість годин катання в будні – 60 гривень, у вихідні – 90. Кататися можна й уночі – у будні дні (з 18.00 до 23.00) – 50 гривень, у вихідні – 70.
Навчання в "Лижній школі" обійдеться у 40 гривень.
Надія БУДНА
13-01-2009, 11:52
Коментарів 0 Переглядів 2 478

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.