Weather

«Вже третє весілля, а дружина – одна»

у номері / суспільство
2 126
0
У Палаці урочистих подій відбулося незвичайне весілля: крім гостей, наречених прийшли привітати дві доньки і четверо онуків. Ольга Григорівна – у чорній сукні, модному капелюшку, черевичках на високих підборах – зовсім не виглядала бабусею. Борис Іванович – ще досить міцний та стрункий – не міг відірвати очей від дружини.
"Все життя працювали – не було часу голови підняти"
"У мене це вже третє весілля, а дружина – одна, – пожартував. – Спочатку одружилися з Ольгою, потім відзначили срібне весілля, тепер – золоте. І щоразу я закохуюся в дружину по-новому, ніби бачу її вперше. Зустрілися ми в медінституті, де навчалися в одній групі. Ще на першому курсі звернув увагу на тендітну, скромну дівчину. Ми потоваришували. До кінця навчання сиділи за однією партою, разом готувалися до лекцій, їздили до колгоспів збирати урожай. А на шостому курсі побралися. Було це наприкінці 1958 року. Відгуляли на квартирі моїх батьків скромне студентське весілля, на столі були найпростіші страви. Вийшовши з РАЦСу, де нас розписували, Оля розплакалася. Запитую її: "Чому плачеш?". А вона каже: "Від щастя". Ми справді були дуже щасливими".
Ольга Григорівна тримає в руках букетик із білих тюльпанів – своїх улюблених квітів. "Борис завжди дарував мені червоні троянди, вважаючи, що вони символізують кохання, – розповідає, витираючи сльози. – Жили ми не дуже заможно, тому подарунки були практичні, здебільшого для господарства. Усе життя працювали – не було часу голови підняти. Одразу ж після одруження поїхали з чоловіком у Станівці Новоселицького району. І досі згадую сільську лікарню на 25 ліжок, де Борис був завідувачем, а я – дільничним терапевтом. Працювали цілодобово. Цей досвід нам дуже допоміг пізніше".
1960 року Бориса Івановича запросили на роботу до медінституту, де він працював до виходу на пенсію. На його рахунку – 97 наукових праць, один винахід, п’ять навчальних посібників для студентів і лікарів-інтернів. А Ольга Григорівна виховувала двох доньок і теж працювала в обласній дитячій лікарні.
"Якби не дружина, не зміг би досягнути всього, – зізнається Борис Іванович. – Вона була моїм надійним тилом. Доки я писав дисертацію та свої наукові роботи, Оля займалася домом і доньками. Я їй дуже вдячний. І вдячний долі, що ми дожили до золотого весілля".
"Весь рік складаємо гроші на подорож
із своїх пенсій"
"Основне у сімейному житті – довіра, повага та розуміння, – каже Ольга Григорівна. – Ми з чоловіком ніколи не зациклювалися на матеріальних благах та хатніх дріб’язкових справах, які могли би зіпсувати наші стосунки. Найщасливішими були дні народження наших доньок. Наталя здобула музичну освіту, а Зоя закінчила факультет іноземних мов. Ми часто виїжджали на природу, взимку каталися на лижах та ковзанах. Вийшовши на пенсію, почали подорожувати. Побували в Туреччині, Єгипті, країнах Європи. Весь рік складаємо гроші на поїздку зі своїх пенсій. Ще дуже любимо поратися на дачі та городі, де вирощуємо овочі та фрукти для всієї родини. В Бориса Івановича – безліч захоплень: рибалка, мисливство, бджолярство, спорт, малювання. А я обшивала всю сім’ю, любила вишивати. Маємо четверо внуків, якими дуже пишаємося. Усі вони захоплюються музикою, а Максим грає у відомому гурті "Гуцул Каліпсо".
"Вони ніколи не сварилися, – запевняє Максим. – Дідусь міг хіба на підвищених тонах запитати бабусю: "Де ти поставила мій годинник чи гребінець?". Бабуся повинна була все знати, але ніколи не нервувала з цього приводу. Скільки пам’ятаю їх, вони завжди були дуже щасливі, коли ми приходили. Бабуся одразу ж викладала все варене та печене на стіл. Їхнє життя – великий приклад для нас. Я нещодавно одружився і теж хотів би прожити так, як вони".
– З-поміж інших людей – їхніх однолітків – батьків вирізняє те, що вони зовсім не відчувають свого віку, – каже донька Зоя, викладач ЧНУ. – Напевно, завдяки цьому вони залишаються такими молодими духом та життєрадісними, живуть так, ніби попереду – десятки років. У них ще багато планів, скажімо, відвідати чимало країн, прочитати нові книжки, виростити щось незвичайне на дачі.
А золоте весілля було з рушником та короваєм, золотими обручками, шампанським, вальсом та поцілунком. Внук Богданчик заграв для бабусі та дідуся на гітарі. Щоби у домі Шевченків завжди була сонячна погода, директор Палацу урочистих подій Галина Сологуб вручила їм парасолю з ювілейним логотипом Чернівців. Пізніше вони йшли під нею по вулиці О. Кобилянської, взявшись під руки.
Надія БУДНА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують